Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Biznes > PSL: Obietnice PiS-u to bujdy na resorach
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

PSL: Obietnice PiS-u to bujdy na resorach

Janusz Jaskółka/YT
Janusz Jaskółka/YT

- Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało odbudowę polskich marek, wsparcie dla przemysłu, dla przemysłu rolno-spożywczego, rolno-przetwórczego, a dowiadujemy się, że 12 lipca sąd w Warszawie ogłosił upadłość Ursusa - mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej poseł Stefan Krajewski.

W ostatnich dniach media obiegła wiadomość, że jeden z warszawskich sądów odrzucił wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego spółki Ursus. Podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie, głos w sprawie upadłości Ursusa zabrali politycy PSL.

- Dzisiaj nie ma wsparcia rządu. Wszyscy schowali głowę w piasek i udają, że problemu nie ma - mówił Krajewski.

Gdzie jest pomoc dla rolników?

- Gdzie jest rząd? Gdzie jest minister rolnictwa? Gdzie jest minister aktywów państwowych? Gdzie są, ci wszyscy, którzy powinni stanąć ramię w ramię z przedsiębiorcami i pomagać im - pytał Krajewski.

Jak podkreślił Krajewski, politycy partii rządzącej, zamiast pomagać wolą inwestować w propagandę "sukcesu".

- Gdzie jest ta pomoc, na którą czekają przedsiębiorcy i rolnicy? Bo chętnie wszyscy znowu jadą na wieś i opowiadają o sukcesach, a pomocy znowu brak - dodał.

Pomocy nie ma, a za rogiem już czekają nowe podatki, dodatkowe opłaty dla rolników. To wszystko sprawia, że dziś opłacalność produkcji rolnej spada jeszcze bardziej. Z drugiej strony, jak zaznaczył Krajewski "rząd opowiada niesamowite historie".

"Obietnice PiS-u to bujdy na resorach"

Podczas konferencji, rzecznik prasowy PSL, Miłosz Motyka zwrócił uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość zarówno w 2015, jak i 2018 roku w planie dla wsi zapowiadał odbudowę polskiego przemysłu rolno-spożywczego.

- Dziś widzimy, że te obietnice spełzły na niczym, że były to tak naprawdę bujdy na resorach - mówił Motyka.

Zgodnie ze słowami rzecznika prasowego PSL będzie próbowało dowiedzieć się od ministra rolnictwa, Grzegorza Pudy, jakie działania podjął, by ratować Ursusa.

- Skandaliczną jest sytuacja, w której opowiada się na kolejnych konferencjach prasowych, jak to dba się o polskie rolnictwo, a jednocześnie ani złotówką nie wspiera się polskiej firmy - ocenił Motyka.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: YT