RolnikInfo.pl > Maszyny > Świętokrzyskie: tragedia na polu. Rolnik wciągnięty przez kombajn ziemniaczany
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Świętokrzyskie: tragedia na polu. Rolnik wciągnięty przez kombajn ziemniaczany

kombajn
unsplash.com / fot. Jeshoots.com

W województwie świętokrzyskim doszło do tragicznego wypadku podczas zbioru ziemniaków: 26-letni rolnik został wciągnięty przez wałek łączący kombajn ziemniaczany z traktorem.

Jak podają media, w mechanizm dostała się część ubrania mężczyzny. Pomimo akcji służb, życia rolnika nie udało się uratować.

Świętokrzyskie: tragedia podczas zbioru ziemniaków

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek 11 października 2021 roku w miejscowości Wójcza w powiecie buskim na terenie województwa świętokrzyskiego.

26-letni rolnik pracował przy zbiorach ziemniaków, korzystając przy tym z kombajnu podłączonego do ciągnika rolniczego.

Mieszkaniec gminy Solec-Zdrój w pewnym momencie zbliżył się do pracującej maszyny, a do wałka łączącego kombajn ziemniaczany z traktorem dostała się część jego ubrania. To właśnie w ten sposób 26-latek został wciągnięty przez mechanizm, który doprowadził do poważnych obrażeń jego ciała.

Jak poinformowała policja, życia mężczyzny nie udało się uratować. Nad ustaleniem dokładnego przebiegu zdarzeń pracuje m.in. prokuratura.

Wypadki w rolnictwie

W ostatnim czasie nie brakuje doniesień dotyczących drastycznych wypadków rolniczych w całej Polsce. Redakcja Rolnik Info informowała m.in. o traktorzyście przygniecionym przez własny pojazd.

Inny z rolników mieszkających na Lubelszczyźnie został okaleczony podczas czyszczenia kombajnu zbożowego.

Do dramatu doszło również podczas prac związanych ze zbiorem ziemniaków - rolniczka trafiła do szpitala w wyniku feralnego rozładunku warzyw.

Warto pamiętać, że praca w gospodarstwie związana jest z dużym ryzykiem kontuzji - podczas każdej czynności z wykorzystaniem maszyn lub w obecności zwierząt należy zachować czujność i wszelkie możliwe środki ostrożności.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: o2.pl