Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > W części kraju tymczasowo zakazano polowań. Wszystko przez nowe rozporządzenie
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

W części kraju tymczasowo zakazano polowań. Wszystko przez nowe rozporządzenie

polowania
unsplash.com / fot. K. Jakcson

Polski Związek Łowiecki na swojej oficjalnej stronie opublikował komunikat, w którym ogłosił, iż od 2 września 2021 roku we wschodniej części kraju trwać będzie tymczasowy zakaz polowań.

Komunikat jest efektem wprowadzenia stanu wyjątkowego w części województwa podlaskiego i lubelskiego w związku z kryzysem migracyjnym na granicy z Białorusią.

Polski Związek Łowiecki: zakaz polowań na obszarze objętym stanem wyjątkowym

Informacja o tymczasowym zakazie polowań na obszarze objętym stanem wyjątkowym we wschodniej części Polski pojawiła się w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Łowieckiego w sobotę 4 września 2021 roku.

Jak wytłumaczono w informacji, w momencie, gdy na danym terenie wprowadzony jest stan wyjątkowy, prawo zakazuje noszenia przy sobie amunicji i korzystania z broni palnej.

Oznacza to tym samym, że aktualnie w obszarze przy granicy z Białorusią niemożliwe jest organizowanie polowań.

Na stronie internetowej Polskiego Związku Łowieckiego czytamy:

>

Co więcej, w komunikacie dodano, iż zakaz korzystania z broni palnej przez myśliwych na obszarze objętym stanem wyjątkowym nie był konsultowany z Polskim Związkiem Łowieckim.

Stan wyjątkowy we wschodniej Polsce

Przypomnijmy: zgodnie z rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy od 2 września 2021 roku wprowadzono stan wyjątkowy w części województwa podlaskiego i lubelskiego.

Pas terenu graniczący z Białorusią, na którym obowiązuje stan wyjątkowy, obejmuje 183 miejscowości i ma 30 kilometrów szerokości.

W świetle rozporządzenia, do 2 października 2021 roku w wymienionych lokalizacjach nie wolno również organizować imprez masowych, zgromadzeń, a także mniejszych imprez artystycznych i rozrywkowych niebędących zgromadzeniami masowymi.

Więcej na temat wprowadzenia stanu wyjątkowego pisaliśmy m.in. w artykule Ogłoszono stan wyjątkowy. Szef MSWiA o wpływie decyzji rządu na prace rolnicze i Minister Puda obiecał rolnikom pomoc finansową. Chodzi o stan wyjątkowy.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: pzlow.pl