Pożar - słoma
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie
Autor Aneta Wasilewska - 19 Kwietnia 2021

Wielogodzinna akcja służb. Ogniem zajęła się sterta słomy

Ponad 36 godzin trwała akcja gaśnicza w miejscowości Głaznów, w województwie łódzkim. Na miejscu zdarzenia ogień zajął stertę słomy.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło 14 kwietnia 2021 w minioną środę po godzinie 1 w nocy. Jak wynikało ze zgłoszenia, płonęła sterta słomy w miejscowości Głaznów, gmina Krośniewice, w województwie łódzkim.

Wielogodzinna akcja służb

Po pojawieniu się na miejscu zdarzenia służb powiadomiono, że ogniem zajęta jest sterta słomy w balotach o wymiarach 2,8 × 1,2 × 1,2 m, o łącznej powierzchni około 800 m2.

Popełnił trzy przestępstwa. Traktorzyście grozi do 5 lat pozbawienia wolnościPopełnił trzy przestępstwa. Traktorzyście grozi do 5 lat pozbawienia wolnościCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

- Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palącą się stertę słomy oraz dwóch prądów wody w obronie sąsiednich stert - przekazał st. kpt. Mariusz Jagodziński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze za pomocą ładowarki, która została pożyczona od właściciela gospodarstwa, rozgarniano tlącą się słomę.

Na miejscu pracowały zastępy z JRG Kutno, OSP Krośniewice, OSP Dąbrowice, OSP Grochów oraz OSP Wroczyny. Akcja gaśnicza na miejscu zdarzenia trwała łącznie ponad 36 godzin.

Doszło do podpalenia?

- Przypuszczalną przyczyną zdarzenia jest podpalenie, na miejscu była obecna policja - przekazał st. kpt. Mariusz Jagodziński w rozmowie z portalem Kutno.net.pl.

Z powodu podejrzenia o podłożeniu ognia na miejsce została wezwana policja.

Tragiczny pożar

Zaledwie w miniony piątek informowaliśmy o tragicznym pożarze, do którego doszło na terenie Rosji. Do dramatycznych wydarzeń doszło w jednym z drewnianych domów we wsi Byzova w gminie Gorouralsk, gdzie podczas pożaru życie straciło pięcioro dzieci, o czym więcej można przeczytać >tutaj<.

pożar

pożar

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie

pożar

pożar

Fot. OSP Krośniewice/ Facebook

mapa

Fot. Google Maps

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, Dane statystyczne KG PSP, OSP Krośniewice/ Facebook, Kutno.net.pl

Następny artykuł