RolnikInfo.pl
pzł

unsplash.com / fot. Michał Parzuchowski

"Zachęcamy do włączania dzieci w aktywności strzeleckie". PZŁ podjął uchwałę

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

17 maja 2021 roku na swojej oficjalnej stronie internetowej Polski Związek Łowiecki zamieścił informację, w której zachęca swoich członków do "włączania swoich dzieci w aktywności strzeleckie". W tym celu PZŁ podjął uchwałę, dzięki której młodzież może otrzymać Legitymację Juniora.

Możliwość ta jest dostępna dla dzieci osób, które już należą do Polskiego Związku Łowieckiego. Dzięki legitymacji osoby nieletnie będą mogły brać czynny udział m.in. w treningach na strzelnicy. 

Polski Związek Łowiecki zachęca młodzież do strzelectwa

Polski Związek Łowiecki opublikował na swojej stronie komunikat, który część osób przyjmie z dużym zainteresowaniem, a część - z pewną obawą. Chodzi bowiem o podjęcie uchwały Nr 361/21, zgodnie z którą dzieci i młodzież od 13 do 18 roku życia będzie mogła korzystać ze strzelnic.

Po drugie, nieletni będą mogli brać udział w dyscyplinach wchodzących w skład prawideł strzelań myśliwskich. Wyjątkiem od reguły będą tutaj mistrzostwa i zawody centralne.

Wszystko to będzie dostępne dla posiadaczy tzw. Legitymacji Juniora PZŁ, przeznaczonej dla dzieci członków Związku.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-15]

By uzyskać dokument, należy złożyć stosowny wniosek do PZŁ wraz z dowodem ubezpieczenia i aktualnym orzeczeniem lekarskim. Na stronie Związku możemy przeczytać następujące słowa: 

Różne opinie na temat korzystania z broni

Choć strzelectwo cieszy się ogromną popularnością wśród wielu grup wiekowych, to niektórzy wskazują, że posługiwanie się bronią palną przez dzieci i młodzież nie należy do najlepszych sposobów spędzania wolnego czasu.

Z drugiej jednak strony w polskim prawodawstwie nie ma przepisów, które rozstrzygałyby jednoznacznie to, czy dziecko może uczestniczyć w zajęciach z użytkowania broni palnej.

Zazwyczaj na strzelnicach istnieje zakaz korzystania z broni osobom do ukończenia osiemnastego roku życia lub dopuszcza się taką możliwość za pisemną zgodą prawnego opiekuna i pod jego nadzorem.

W Stanach Zjednoczonych, gdzie prawo dotyczące korzystania z broni jest dużo bardziej liberalne niż w Polsce, dane statystyczne przywoływane przez portal gazetaprawna.pl pokazują, że rocznie w wyniku korzystania z broni palnej ginie 1300 dzieci.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: pzlow.pl, gazetaprawna.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >
pogoda

Wiadomości

Pogodowy kataklizm na południu kraju. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >