Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Zachodniopomorskie: potężny pożar kurnika. W akcji uczestniczyło dziewięć zastępów straży pożarnej
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Zachodniopomorskie: potężny pożar kurnika. W akcji uczestniczyło dziewięć zastępów straży pożarnej

pożar kurnika
Facebook / Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie

Pożary w małych i dużych gospodarstwach rolnych wiążą się z dotkliwą utratą mienia, a nierzadko również z długotrwałą traumą. W ostatnich dniach w Polsce doszło do kolejnego dramatu na wsi: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie poinformowała o potężnym pożarze kurnika na fermie w województwie zachodniopomorskim.

Wedle wiadomości przekazanych przez strażaków, w momencie gdy budynek stanął w płomieniach, w jego wnętrzu nie znajdowały się zwierzęta.

Potężny pożar budynku inwentarskiego na wsi

Pożary w gospodarstwach rolnych nie należą do rzadkości - obecność łatwopalnych materiałów, maszyn i instalacji elektrycznych w łatwy sposób mogą doprowadzić do pojawienia się ognia.

Jak przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowe na swoim profilu na Facebooku, do pożaru doszło w miejscowości Rurzyca (gm. Goleniów, woj. zachodniopomorskie) w poniedziałek 4 października 2021 roku.

Po godzinie 3:00 nad ranem strażacy otrzymali informację o płonącym budynku inwentarskim. Na miejsce zadysponowano pierwsze zastępy straży pożarnej.

Walka o dobytek rolników

Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili treść zgłoszenia i poprosili o wsparcie kolejnych jednostek. Wkrótce na miejscu było łącznie dziewięć zespołów gaśniczych.

Ogień zajął cały budynek, toteż walka z żywiołem nie należała do łatwych. Warto podkreślić, że w trakcie pożaru w kurniku nie znajdowały się żadne zwierzęta.

W wyniku dramatycznego zdarzenia w miejscowości Rurzyca nie ucierpiał żaden człowiek. Niestety, straty finansowe, z jakimi będą musieli zmierzyć się właściciele gospodarstwa będą znaczne - konstrukcja kurnika została całkowicie zniszczona.

Ogień zniszczył dach budynku, a także pomieszczenia techniczne i socjalne.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / KP PSP Goleniów