RolnikInfo.pl
pogoda

unsplash.com / fot. Brandon Morgan; imgw.pl

Alert RCB dla siedmiu województw. Poważne załamanie pogody

5 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Sierpień w wielu miejscach w Polsce rozpoczął się w wyjątkowo ulewny i pochmurny sposób. Choć temperatury znacząco spadły, to w kraju nie brakuje gwałtownych zjawisk pogodowych. Na późne popołudnie w czwartek 5 sierpnia 2021 roku wydano ostrzeżenia 2. i 3. przed intensywnymi opadami deszczu i burzami w centralnej, wschodniej i południowej Polsce.

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa otrzymali mieszkańcy siedmiu województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Czwartkowe załamanie pogody i alerty RCB

Informacje pochodzące z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa nie napawają optymizmem zarówno mieszkańców wsi, jak i miast. Jak przekazano za pośrednictwem platformy Twitter, intensywne opady deszczu i burze pojawią się od drugiej połowy dnia w czwartek (5.08) do piątku (6.08).

By móc zawczasu zabezpieczyć swoje mienie przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi, a także - w miarę możliwości - zaplanować pozostanie w domu, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alerty do mieszkańców siedmiu województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Informacje z RCB potwierdzają doniesienia pochodzące z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - na terenie Polski wydano ostrzeżenia 1., 2. i 3. stopnia przed ulewnym deszczem i burzami.


maliny

Wiózł nie tylko maliny. Policja przyłapała kierowcę na gorącym uczynku

CZYTAJ DALEJ

Szczegóły prognozy IMGW

Jak dokładnie przedstawiają się prognozy synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej? Największy obszar kraju objęty jest alertem drugiego stopnia w związku z intensywnymi opadami deszczu.

Ostrzeżenie obowiązuje na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, w części województwa łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i śląskiego.

Alert trzeciego stopnia przed burzami i opadami atmosferycznymi dotyczy południowej części Polski, tj. województwa podkarpackiego (szczególnie w okolicach Rzeszowa) i części Małopolski (rejony Tarnowa i Nowego Sącza).

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi deszczami dotyczy fragmentu województwa łódzkiego, wielkopolskiego, opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

W wymienionych wyżej regionach naszego kraju niewykluczone są gwałtowane wzrosty stanów wody w rzekach i ich zlewniach, a niekiedy również przekraczanie stanów alarmowych poziomów zbiorników wodnych.

Niestety nie są to najlepsze informacje dla tych rolników, którzy jeszcze nie zakończyli żniw - mapy synoptyczne portalu ventusky.com wskazują, że deszczowa pogoda utrzyma się na terenie Polski przynajmniej do końca bieżącego tygodnia.

mapa

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Kołodziejczak w mocnych słowach o premierze. Zapowiada paraliż kraju

  • Emilia Korolczuk na odsiecz potrzebującym. Apel o adopcję wiejskich kotów

  • Lasy Państwowe. Wraca plan otwarcia sieci sklepów, hoteli i restauracji

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: imgw.pl, Twitter / @Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, ventusky.com

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >