Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Kolejna firma portfolio w Mlekovity. Tym razem KaMos z Kamiennej Góry
Aneta Modrzejewska
Aneta Modrzejewska 25.04.2024 09:45

Kolejna firma portfolio w Mlekovity. Tym razem KaMos z Kamiennej Góry

Ser twarogowy z Polski
Fot. Unsplash, Aleksey Melkomukov

Grupa Mlekovita poinformowała o włączeniu w swojej struktury kolejnego zakładu mleczarskiego. Spółdzielnia Mleczarska KaMos w Kamiennej Górze stała się 26. zakładem produkcyjnym skupionym pod szyldem Mlekovita.
 

Kolejny zakład produkcyjny dołączył do portfolio Mlekovity

Grupa Mlekovita poinformowała na swojej stronie internetowej, iż jej struktury zostaną od drugiego kwartału powiększone o nowy zakład produkcyjny.  W ramach konsolidacji do sieci zakładów produkcyjnych dołączy zakład Kamiennej Góry.

Aktualna sytuacja na rynku mleczarskim jest trudna, a stopniowa koncentracja produkcji i przetwórstwa powodują, że sektor mleczarski potrzebuje przekształceń bardziej niż kiedykolwiek. Jednym z koniecznych w takich realiach kroków jest konsekwentna i przemyślana konsolidacja. Ta obecnie realizowana na Dolnym Śląsku umożliwia dalsze nieprzerwane działanie zakładu w Kamiennej Górze, w tym zapewnienie odbioru surowca od producentów mleka - pisze na stronie internetowej Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

Szczepan Wójcik. Persona non grata na strajkach rolników

Grupa Mlekovita liderem mleczarskim w Europie Środkowo-Wschodniej

Grupa Mlekovita jest liderem produkcji wyrobów mleczarskich nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa mleczarska rozpoczynająca swoją działalność ponad 90 lat temu jako zakład mleczarski jest w tej chwili obecna w 167 krajach. Zatrudnia 5 tysięcy pracowników i skupuje mleko od 15 tys. polskich rolników. 

Zakład stanowiło do tej pory 25 zakładów produkcyjnych w Polsce, a wraz z dołączeniem do Mlekovity zakładu KaMOS z Kamiennej Góry jest to 26 zakładów mleczarskich w Polsce. Firma wytwarza 1800 różnego rodzaju produktów. Dzięki konsolidacji wielu mniejszych okręgowych spółdzielni mleczarskich korzysta w swoim portfolio produktowym z szerokiej gamy produktów oraz doświadczeń. 

KaMos - doświadczenie i wysoka jakość

Spółdzielnia mleczarska KaMos działa jako polska od 1945 roku. 

Usytuowana w rejonie górskim korzysta z dobrodziejstw natury i idealnych warunków do produkcji wyrobów mlecznych z wysokiej jakości mleka. 

Nie każdy wie, ale Spółdzielnia Mleczarska KaMos jest polskim pionierem produkcji sera z przerostem błękitnej pleśni, którego francuską nazwę Roquefort zmieniono na polską nazwę Rokpol. 

Produkty firmy KaMos  w postaci serów pleśniowych oraz twarogowych są na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a ser pleśniowy jest wyróżniony znakiem jakości Poznaj Dobrą Żywność. 

Połączenie sił z Grupą Mlekovita pomoże z pewnością kamiennogórskiej spółdzielni dotrzeć ze swoimi produktami na rynki zbytu w całej Polsce. 

Ekonomicznie zwiększy to stabilność zatrudnienia i produkcji dzięki planowanej modernizacji linii produkcyjnej oraz optymalizacji kosztów produkcyjnych i logistycznych.