RolnikInfo.pl
Zasiłek opiekuńczy - przedłużony

Arcaion/Pixabay

Ministerstwo rolnictwa: Ubezpieczonym w KRUS ponownie przysługuje zasiłek opiekuńczy

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Jak informuje dziś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zasiłek opiekuńczy dla rolników ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego znowu przysługuje. Rodzice w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce mogą ubiegać się o dodatkowe świ

- Ponownie, od 29 marca do 11 kwietnia br., został przedłużony termin przysługiwania zasiłku opiekuńczego dla ubezpieczonego w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodzica lub opiekuna - poinformowało dziś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jak już wcześniej informowaliśmy, pod koniec minionego tygodnia w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się nowy projekt rozporządzenia przygotowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dotyczący przedłużenia terminu, w którym przysługiwać będzie zasiłek opiekuńczy. Zgodnie z poprzednim rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie określenia dłuższego okresu pobierania zasiłku opiekuńczego w celu przeciwdziałania COVID-19, zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonych w KRUS przysługiwał do 28 marca 2021 roku, tj. do minionej niedzieli. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Dla kogo zasiłek opiekuńczy w KRUS?

Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, o zasiłek opiekuńczy mogą ubiegać się rodzice i domownicy, ubezpieczeni w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którzy ze względu na zamknięcie żłobka, przedszkola, czy szkoły z powodu pandemii koronawirusa, muszą sprawować opiekę nad swoim dzieckiem.

Zasiłek opiekuńczy obejmuje opiekę nad dziećmi do 8 roku życia, bądź dziećmi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności, lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego

Zamknięte żłobki i przedszkola 

Przypomnijmy, zgodnie z nowymi obostrzeniami, które obowiązują od 27 marca 2021 roku do 9 kwietnia 2021 roku, opieka nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach obejmować będzie jedynie pociechy służb porządkowych i medyków. Jak zaznaczono na stronie rządowej, ze względu na bezpieczeństwo dzieci placówki zostają zamknięte, jednak rodzice mogą ubiegać się o zasiłek opiekuńczy. Co więcej, jak wynika z nowych rozporządzeń, nie ulegają zmianie zasady odnośnie do edukacji dzieci w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych - uczniowie kontynuują nauczanie zdalne. 

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło dziś o kolejnych 16 965 nowych przypadkach zakażenia. Łącznie od początku pandemii potwierdzono z 2 267 964 zakażeń, a 51 932 osób zmarło. 

Fot. Twitter/ Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Fot. Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: MRiRW, GOV, Twitter/Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Zdrowia

Aneta WasilewskaAutor

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wspólna polityka rolna wpr

Finanse i Prawo

Wspólna polityka rolna UE: czym jest, jakie są jej filary i cele?

Czytaj więcej >
akcyza

Finanse i Prawo

Sejm przegłosował ustawę ws. większego zwrotu akcyzy dla rolników

Czytaj więcej >
tablice rejestracyjne

Finanse i Prawo

Czy tablice ciągników rejestracyjnych będą musiały być wymienione? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >
obrońcy zwierząt

Finanse i Prawo

W jakich sytuacjach obrońcy zwierząt mogą wejść do gospodarstwa? Prawo mówi jasno

Czytaj więcej >
mrirw zaliczki

Finanse i Prawo

MRiRW: 18 października rusza wypłata zaliczek płatności bezpośrednich

Czytaj więcej >
krus

Finanse i Prawo

Historyczne zmiany ws. KRUS. Jest już projekt ustawy

Czytaj więcej >