Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Morawiecki obiecuje: "PiS zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Morawiecki obiecuje: "PiS zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie"

Pawel Wodzynski/East News
Pawel Wodzynski/East News

- Rząd Prawo i Sprawiedliwość zrobi wszystko, żeby polskie rolnictwo dominowało w Europie - zapowiedział dziś w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki, przypominając, że Polski Ład przynieść ma wiele "propozycji dla polskiej wsi".

I to nie wszystko, czym dziś przed południem podzielił się premier. Mateusz Morawiecki podkreślił, jak bardzo dumny jest z polskiego rolnictwa.

- Ponad 2/3 Polaków, kupując żywność, sprawdza, czy to żywność polska. Jak jest polska, to znaczy, że jest najzdrowsza i najsmaczniejsza. Jesteśmy dumni z rodzimego rolnictwa i dlatego Polski Ład ma wiele propozycji dla polskiej wsi - moża przeczytać w mediach społecznościowych Mateusza Morawieckiego.

Polski Ład z rozwiązaniami dla rolników

Jak już nieraz podkreślali i Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński w Polskim Ładzie, czyli planie społeczno-gospodarczym, przygotowanym przez Prawo i Sprawiedliwość, znajdzie się wiele rozwiązań dla rolników i mieszkańców wsi.

Na oficjalnej stronie Polskiego Ładu można dowiedzieć się, że PiS szykuje "radykalne uproszczenia dla rolników". Plan partii rządzącej składa się z 10 obszarów, jednym z nich jest "Polska - nasza ziemia", w którym zawarte są rozwiązania przygotowywane dla mieszkańców wsi i polskich rolników.

Wśród rozwiązań przygotowywanych w obszarze "Polska - nasza ziemia" znajdzie się między innymi wprowadzenie większego zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze, ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym, czy zmiana przepisów dotyczących rolniczego handlu detalicznego.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: Mateusz Morawiecki/ FB, polskilad.pis.org.pl