RolnikInfo.pl
budowa dom

unsplash.com / fot. Avel Chuklanov

Od 1.07 wielka zmiana ws. budowy domów. Rewolucja dla tysięcy osób

29 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Od 1 lipca 2021 oku wszystkie osoby, którym marzy się własny dom, spotka niemała niespodzianka - wniosek o pozwolenie na budowę i zgłoszenia z projektem domu będą mogły być przekazywane nie tylko w formie fizycznej, ale również elektronicznej.

Zmiana ta może okazać się prawdziwą rewolucją w prawie budowalnym i znacznie ułatwić proces budowania własnego domostwa. Przesyłanie wniosków i projektów ma być bowiem możliwe poprzez aplikację e-Budownictwo.

Ogromne zmiany dla osób budujących domy

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie - mnogość detali, które wymagają szczególnej uwagi, może przytłoczyć osoby, które nie mają większego doświadczenia w tym temacie.

Jak się jednak okazuje, najnowsze informacje z branży budowlanej dają powód do tego by wierzyć, że już wkrótce nastąpią istotne zmiany, które będą mogły pomóc w sprawnym przejściu przez wszystkie formalności prowadzące do stworzenia własnego domostwa.

Wedle wiadomości na portalu Interia.pl, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uruchomi nową opcję w aplikacji o nazwie e-Budownictwo.

agrounia

Agrounia jedzie z belarką do Plutycz. Internauta: "Też czekam, aż ktoś mi kupi"

CZYTAJ DALEJ

Za jej pośrednictwem będzie można przesyłać zarówno wnioski o pozwolenie na budowę domu mieszkalnego, a później - również jego projektu.

Dzięki temu wnioskodawcy z pewnością zaoszczędzą wiele czasu na wizytach w urzędach, a sam proces pracy z dokumentami będzie prostszy i - miejmy nadzieję - bardziej przejrzysty.

Rewolucja w miastach i na wsiach?

Budowa własnego domu jest szczególnie popularna na terenach wiejskich i w małych miastach. Nie trzeba zatem dodawać, że opisane zmiany w największym stopniu zrewolucjonizują życie mieszkańców wymienionych terenów.

Aplikacja e-Budownictwo jest dostępna w sieci już od pewnego czasu i cieszy się coraz większym zaufaniem mieszkańców Polski.

Dla biur architektonicznych i osób planujących budowę domu nowy pomysł Głównego Urzędu Nadzoru budowlanego pozwoli w codziennej pracy zaoszczędzić czas i pieniądze.

Warto dodać, że zmiana w pozytywny sposób wpłynie na pracę urzędów, które zostaną odciążone mniejszą ilością przechowywanej dokumentacji w postaci papierowej.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl


Źródło: Interia.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

arimr

Finanse i Prawo

ARiMR: poważne zmiany ws. składania wniosków o dotacje

Czytaj więcej >
grzybobranie

Finanse i Prawo

Grzybobranie. Za jeden błąd grożą nawet trzy lata więzienia

Czytaj więcej >
traktor przyczepa oc

Finanse i Prawo

Jakie kary grożą rolnikowi, który nie posiada OC ciągnika lub przyczepy? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >
wnioski dotacje

Finanse i Prawo

200 tys. złotych na rolniczy handel detaliczny. Jesienią rusza nabór wniosków

Czytaj więcej >
krus

Finanse i Prawo

Resort rolnictwa: trwają prace nad nowym projektem ustawy ws. KRUS

Czytaj więcej >
krus

Finanse i Prawo

KRUS: ogłoszono nowe kwoty przychodu zawieszające wypłatę emerytury i renty

Czytaj więcej >