RolnikInfo.pl

unsplash.com / fot. Avel Chuklanov

Od 1.07 wielka zmiana ws. budowy domów. Rewolucja dla tysięcy osób

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Od 1 lipca 2021 oku wszystkie osoby, którym marzy się własny dom, spotka niemała niespodzianka - wniosek o pozwolenie na budowę i zgłoszenia z projektem domu będą mogły być przekazywane nie tylko w formie fizycznej, ale również elektronicznej.

Zmiana ta może okazać się prawdziwą rewolucją w prawie budowalnym i znacznie ułatwić proces budowania własnego domostwa. Przesyłanie wniosków i projektów ma być bowiem możliwe poprzez aplikację e-Budownictwo.

Ogromne zmiany dla osób budujących domy

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie - mnogość detali, które wymagają szczególnej uwagi, może przytłoczyć osoby, które nie mają większego doświadczenia w tym temacie.

Jak się jednak okazuje, najnowsze informacje z branży budowlanej dają powód do tego by wierzyć, że już wkrótce nastąpią istotne zmiany, które będą mogły pomóc w sprawnym przejściu przez wszystkie formalności prowadzące do stworzenia własnego domostwa.

Wedle wiadomości na portalu Interia.pl, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uruchomi nową opcję w aplikacji o nazwie e-Budownictwo.

Za jej pośrednictwem będzie można przesyłać zarówno wnioski o pozwolenie na budowę domu mieszkalnego, a później - również jego projektu.

Dzięki temu wnioskodawcy z pewnością zaoszczędzą wiele czasu na wizytach w urzędach, a sam proces pracy z dokumentami będzie prostszy i - miejmy nadzieję - bardziej przejrzysty.

Rewolucja w miastach i na wsiach?

Budowa własnego domu jest szczególnie popularna na terenach wiejskich i w małych miastach. Nie trzeba zatem dodawać, że opisane zmiany w największym stopniu zrewolucjonizują życie mieszkańców wymienionych terenów.

Aplikacja e-Budownictwo jest dostępna w sieci już od pewnego czasu i cieszy się coraz większym zaufaniem mieszkańców Polski.

Dla biur architektonicznych i osób planujących budowę domu nowy pomysł Głównego Urzędu Nadzoru budowlanego pozwoli w codziennej pracy zaoszczędzić czas i pieniądze.

Warto dodać, że zmiana w pozytywny sposób wpłynie na pracę urzędów, które zostaną odciążone mniejszą ilością przechowywanej dokumentacji w postaci papierowej.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Interia.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Finanse i Prawo

Część rolników będzie musiała przenieść się z KRUS do ZUS. Zmiana od 1 stycznia 2022 roku
Czytaj więcej >

Finanse i Prawo

Czy sołtys ma pensję? Rozwiewamy wątpliwości
Czytaj więcej >

Finanse i Prawo

Jakie podatki płacą rolnicy?
Czytaj więcej >

Finanse i Prawo

Czy sołtys może być radnym w gminie? Odpowiadamy
Czytaj więcej >

Finanse i Prawo

Rząd zadecydował. Zmiany ws. zwrotu akcyzy od paliwa rolniczego
Czytaj więcej >

Finanse i Prawo

Grzybobranie. Za jeden błąd grożą nawet trzy lata więzienia
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]