Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Z naczepy dochodziły podejrzane odgłosy. W transporcie były nie tylko arbuzy
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Z naczepy dochodziły podejrzane odgłosy. W transporcie były nie tylko arbuzy

KOSG
KOSG

Z naczepy, w której przewożono arbuzy z Grecji, dochodziły dziwne odgłosy. Jak się okazało, w transporcie znajdował się 20-letni Afgańczyk. Cudzoziemiec już usłyszał zarzuty.

Kiedy kierowca ciężarówki usłyszał niepokojące odgłosy, zatrzymał się na MOP-ie przy A4 koło Tarnowa i zadzwonił po policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze odnaleźli w naczepie 20-letniego Afgańczyka.

Jak powiadomiono, mężczyzna po wyjściu z ukrycia uskarżał się na bóle brzucha. Do cudzoziemca wezwana została karetka.

Zarzuty dla 20-latka

Na miejscu po informacji otrzymanej od dyżurnego Komisariatu Policji Tarnów-Zachód pojawili się funkcjonariusze Straży Granicznej z Tarnowa. Jak udało się ustalić, 20-latek dzień wcześniej przekroczył w naczepie granicę ze Słowacji do Polski.

- Zatrzymanemu cudzoziemcowi przedstawiono zarzut przekroczenia wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej ze Słowacji do Polski przy użyciu podstępu, polegającego na ukryciu się w naczepie ciągnika siodłowego typu chłodnia o polskich numerach rejestracyjnych, nie posiadając dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej tj. o przestępstwo z art. 264 par. 2 k. k. - powiadomiła Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Jaka kara?

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. 20-latek poddał się także dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym okresem zawieszenia wykonania kary na okres 2 lat.

Zgodnie z postanowieniem sądu mężczyzna został umieszczony na trzy miesiące w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu. Czynności w sprawie 20-latka będą dalej prowadzone.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej, tarnow.naszemiasto.pl