Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Rolnik staranowany przez byka. Nikt nie przewidział finału
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 13.10.2023 19:06

Rolnik staranowany przez byka. Nikt nie przewidział finału

byk
unsplash.com

Praca na roli, choć niezmiernie ważna, niekiedy niesie ze sobą ryzyko, którego nikt się nie spodziewa. W minioną niedzielę, w jednej z miejscowości gminy Stanisławów, rolnicze obowiązki zamieniły się w tragedię. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim, 82-letni mężczyzna został poturbowany przez byka do tego stopnia, że poniósł śmierć na miejscu.

 

Tragedia w gospodarstwie. Atak byka

8 października 2023 roku, w trakcie prac gospodarskich, 82-letni rolnik padł ofiarą agresywnie zachowującego się byka na polu w gminie Stanisławów. W trakcie pracy mężczyzna został zaatakowany przez zwierzę. Zadane rolnikowi obrażenia okazały się śmiertelne, zmieniając spokojne polowe obowiązki w tragiczną sytuację.

 

Błyskawiczna reakcja służb. Tragedia we wsi

Gdy rodzina znalazła mężczyznę na polu, natychmiastowo wezwano pomoc na miejsce zdarzenia. Przybyła na miejsce policja z Komisariatu w Stanisławowie podjęła się resuscytacji, wspierana przez załogę pogotowia ratunkowego. Niestety, obrażenia rolnika były zbyt poważne, aby uratować jego życie.

 

Apel policji o szczególną ostrożność podczas prac w gospodarstwie. Rolnicy pracują w ryzykownych warunkach

Choć nikt nie mógł przewidzieć dramatycznego finału zdarzeń, to tragedia na polu w Stanisławowie stała się bolesne przypomnienie o potrzebie przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania rolniczych obowiązków. Wspólnota rolnicza i lokalne społeczności są zszokowane tym niespodziewanym zdarzeniem.

Policja apeluje o rozwagę podczas wykonywania prac rolnych, zwłaszcza w otoczeniu zwierząt. Przypomina również o kluczowych zasadach bezpieczeństwa, które mogą zapobiec tragicznym skutkom. Wskazuje, że praca przy zwierzętach wymaga szczególnej uwagi, a działania pod wpływem alkoholu są niebezpieczne, zwłaszcza przy obsłudze pojazdów i maszyn rolniczych. Zaznacza, że prowadzenie maszyn powinno być powierzone osobom z odpowiednimi uprawnieniami. Ponadto, przewożenie osób na załadowanych maszynach jest ryzykowne, grożąc tragicznymi upadkami. Policja zaleca również bezpieczne procedury naprawy maszyn, z wyłączonymi silnikami, aby uniknąć poważnych obrażeń.

 

źródło: KPP Mińsk Mazowiecki

Tagi: Byk