RolnikInfo.pl
ursus

pixabay.com / fot. Rebusek

Stary Ursus skradziony. Złodzieje schowali go w zaskakującym miejscu

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na oficjalnej stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pojawiła się informacja o kradzieży Ursusa C-330. Jak się wkrótce okazało, złodzieje przetransportowali ciągnik do swojego gospodarstwa i ukryli w wysokich pokrzywach.

Kultowy Ursus, choć stary, nadal spełniał swoją funkcję i pomagał rolnikowi-seniorowi w codziennej pracy. Jeden ze złodziei został zatrzymany, drugi jest nadal poszukiwany przez policję.

Kradzież starego Ursusa

Ursusa nie trzeba nikomu przedstawiać - przez wiele lat był modelem ciągnika, który dominował w krajobrazie polskiej wsi. Rolnicy do dziś chwalą sobie niezawodne maszyny, z których nadal zdarza się im korzystać w gospodarstwach.

Starszy rolnik mieszkający w okolicach Pasłęka pewnego dnia zauważył brak swojego Ursusa C-330 w obejściu. Sprawę zniknięcia maszyny zgłosił na policję.

Funkcjonariusze ustalili, że ciągnik został wyprowadzony z posesji rolnika. Kilka dni później policjanci ustalili trafili na trop człowieka, który zdecydował się na kradzież starego Ursusa.

pogoda

Pogoda zagrozi uprawom? IMGW nie pozostawia żadnych złudzeń

CZYTAJ DALEJ

Dalszy rozwój zdarzeń

Jak się okazało, Ursus C-330 padł łupem m.in. 32-letniego mężczyzny, który mieszkał w gospodarstwie oddalonym o około 20 kilometrów od okradzionego seniora.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję. W trakcie działań wyszło na jaw, że w kradzieży udział brała także druga osoba. Nadal jednak nie wiadomo, gdzie przebywa drugi ze złodziei maszyny.

Warto dodać, że 32-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa, choć policja nie precyzuje, czy były to poważne przewinienia.

Historia skradzionego ciągnika zakończyła się szczęśliwie - poczciwy Ursus C-330 trafił do swojego pierwotnego właściciela.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna otrzymał dozór policyjny. Poszukiwania drugiego ze sprawców są nadal w toku. Jak poinformowała elbląska policja, za kradzież opisanego mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: elblag.policja.gov.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

ciągnik

Maszyny

Traktorzysta holował samochód. Do akcji wkroczyła policja

Czytaj więcej >
wypadek rolnik

Maszyny

Wypadek podczas zrywania orzechów. Mężczyzna spadł na kosiarkę konną

Czytaj więcej >
traktory

Maszyny

Wysoki popyt na traktory nie ulega zmianie. Podsumowanie wrześniowych statystyk

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Zderzenie dwóch ciągników na drodze. Rolnicy byli nietrzeźwi

Czytaj więcej >
agritech

Maszyny

Sektor agritech rośnie w siłę. Rolnicy coraz częściej sięgają po drony i roboty

Czytaj więcej >
traktor lokomotywa

Maszyny

Lubelszczyzna: traktorzysta wjechał pod pociąg

Czytaj więcej >