RolnikInfo.pl
ursus

pixabay.com / fot. Rebusek

Stary Ursus skradziony. Złodzieje schowali go w zaskakującym miejscu

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na oficjalnej stronie Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pojawiła się informacja o kradzieży Ursusa C-330. Jak się wkrótce okazało, złodzieje przetransportowali ciągnik do swojego gospodarstwa i ukryli w wysokich pokrzywach.

Kultowy Ursus, choć stary, nadal spełniał swoją funkcję i pomagał rolnikowi-seniorowi w codziennej pracy. Jeden ze złodziei został zatrzymany, drugi jest nadal poszukiwany przez policję.

Kradzież starego Ursusa

Ursusa nie trzeba nikomu przedstawiać - przez wiele lat był modelem ciągnika, który dominował w krajobrazie polskiej wsi. Rolnicy do dziś chwalą sobie niezawodne maszyny, z których nadal zdarza się im korzystać w gospodarstwach.

Starszy rolnik mieszkający w okolicach Pasłęka pewnego dnia zauważył brak swojego Ursusa C-330 w obejściu. Sprawę zniknięcia maszyny zgłosił na policję.

Funkcjonariusze ustalili, że ciągnik został wyprowadzony z posesji rolnika. Kilka dni później policjanci ustalili trafili na trop człowieka, który zdecydował się na kradzież starego Ursusa.

Dalszy rozwój zdarzeń

Jak się okazało, Ursus C-330 padł łupem m.in. 32-letniego mężczyzny, który mieszkał w gospodarstwie oddalonym o około 20 kilometrów od okradzionego seniora.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję. W trakcie działań wyszło na jaw, że w kradzieży udział brała także druga osoba. Nadal jednak nie wiadomo, gdzie przebywa drugi ze złodziei maszyny.

Warto dodać, że 32-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa, choć policja nie precyzuje, czy były to poważne przewinienia.

Historia skradzionego ciągnika zakończyła się szczęśliwie - poczciwy Ursus C-330 trafił do swojego pierwotnego właściciela.

Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna otrzymał dozór policyjny. Poszukiwania drugiego ze sprawców są nadal w toku. Jak poinformowała elbląska policja, za kradzież opisanego mienia grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: elblag.policja.gov.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

zestaw

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek

Czytaj więcej >
wypadek ciągnik

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna

Czytaj więcej >
kombajn ziemniaki

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny

Czytaj więcej >
wypadek

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki

Czytaj więcej >