Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Meksyk: ziemia na polu rolników nagle się zapadła. Tajemnicze zjawisko
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:39

Meksyk: ziemia na polu rolników nagle się zapadła. Tajemnicze zjawisko

dziura
JOSE CASTANARES/AFP/East News

Do tajemniczego i przerażającego zdarzenia doszło w meksykańskiej miejscowości Santa Maria Zacatepec w regionie Puebla. W pewnym momencie ziemia na polu rolników zapadła się, tworząc ogromny lej wypełniony wodą.

Dziura na polu rolników ma średnicę około 70 metrów, a jej głębokość szacuje się na 17 metrów. Co gorsza, krater cały czas się powiększa, niebezpiecznie zbliżając się do domu właścicieli pola.

Meksyk: zapadająca się ziemia na polu rolników

Chyba żaden rolnik nie myśli na co dzień o tym, że ziemia na jego polu może w pewnym momencie po prostu się zapaść, odsłaniając ogromny zbiornik wodny.

Dramatyczna sytuacja, z którą mierzą się właściciele gruntu - Magdalena and Heriberto Sánchez - pojawiła się nagle. Co gorsza - brakuje jakichkolwiek możliwości, by zatrzymać powiększanie się ogromnej dziury w ziemi.

Jak przekazuje portal news.yahoo.com, początkowo otwór w ziemi nie był tak ogromny - liczył "zaledwie" pięć metrów średnicy. Właściciele domostwa stwierdzili w rozmowie z dziennikarzami, że kilka dni temu usłyszeli głośny huk na polu. Dopiero chwilę później zorientowali się, że źródłem dźwięku była zapadająca się ziemia.

Dziura staje się z dnia na dzień coraz większa - istnieją podejrzenia, że jest ona rodzajem leju krasowego. Tego typu zjawiska geologiczne powstają poprzez stopniowe wypłukiwanie podłoża pod powierzchnią ziemi.

Inna grupa - ekolodzy - wskazują, że za zapadnięciem się ziemi na polu rolników stoi działalność znajdującej się w pobliżu fabryki.

Dramatyczny los rolników

Jak można zobaczyć na fotografiach, które obiegły już cały świat, ogromny lej stopniowo i nieubłaganie zbliża się do domu właścicieli pola. Władze regionu rozkładają ręce, gdyż nie mają pojęcia, jakie kroki można by było przedsięwziąć w celu uratowania nieruchomości rolników.

Dziennikarzom agencji AFP właściciel gruntu Heriberto Sánchez powiedział:

- Nie mamy nic. Nie jesteśmy stąd. Nie mamy krewnych. Jesteśmy sami.

Obszar wokół ogromnej dziury został zabezpieczony przez lokalne władze. Mieszkańcy z okolicy tłumnie przychodzą na miejsce, by na własne oczy zobaczyć nietypowe zjawisko.

Ostateczne przyczyny zapadnięcia się ziemi w Meksyku nie są jeszcze znane - specjaliści prowadzą w tym celu intensywne badania.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: news.yahoo.com, wideo.wp.pl

Tagi: Rolnictwo