Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Karmiąca klacz padła na pastwisku. Ślady wskazują na jedną przyczynę
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:39

Karmiąca klacz padła na pastwisku. Ślady wskazują na jedną przyczynę

klacz
unsplash.com / fot. Nick Fewings

Do niezwykle smutnego zdarzenia doszło w stajni "Dzieci Wiatru" w Pomysku Wielkim. W czwartek 27 maja 2021 roku właściciel koni - Leszek Stenka - znalazł na pastwisku martwą klacz, 17-letnią Tunezję. Okazało się, że zwierzę ma ranę postrzałową.

Klacz urodziła źrebię 1,5 miesiąca temu. Właściciel stajni obiecał nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych za pomoc w schwytaniu osoby odpowiedzialnej za śmierć Tunezji.

Klacz padła od strzału

Do opisywanego zdarzenia doszło pod koniec maja 2021 roku w stajni "Dzieci Wiatru" w Pomysku Wielkim, w powiecie bytowskim, na terenie województwa pomorskiego.

Właściciel stajni, Leszek Stenka, przyjechał rano na pastwisko. Nie mógł jednak dostrzec 17-letniej klaczy o imieniu Tunezja. Niestety, wkrótce dramatyczna prawda wyszła na jaw.

Zwierzę leżało bez życia na trawie. Właściciel klaczy zauważył na jej ciele ranę postrzałową. Przekonany o tym, iż Tunezja padła ofiarą kłusownika, powiadomił o zajściu policję.

Szczegóły zdarzenia

Na miejscu pojawili się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Bytowa. Nie tylko zabezpieczono miejsce zdarzenia, ale sporządzono też dokumentację fotograficzną i przesłuchano świadków.

Podczas prac policji obecny był również lekarz weterynarii.

Choć rana postrzałowa na ciele klaczy jest niezwykle wymowną poszlaką, to śledztwo policji nadal trwa.

Największym wyzwaniem będzie teraz opieka nad 1,5-miesięcznym źrebakiem, którego osierociła Tunezja.

Zwierzak nadal potrzebuje mleka, które obecnie otrzymuje od zastępczej klaczy. Leszek Stenka nie ukrywa, że jest zaniepokojony tym, czy źrebię rzeczywiście będzie w stanie dobrze się rozwijać.

Właściciel stajni jest przekonany, że klacz została zabita przez kłusownika - za pomoc w schwytaniu winnego śmierci zwierzęcia wyznaczył nagrodę w postaci 10 tysięcy złotych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: agropolska.pl

Tagi: Koń Konie