RolnikInfo.pl

unsplash.com / fot. Jesse Gardner

Włochy: ciała kobiet na polu kukurydzy. Wstrząsające zdarzenie

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Do tragicznego wypadku doszło na polu kukurydzy we włoskiej miejscowości San Giuliano Milanese: rolnik wjechał na teren sieczkarnią i nie zauważywszy znajdujących się w zbożu kobiet, nieświadomie przyczynił się do ich śmierci.

Jedna z kobiet, która początkowo przeżyła przejazd sieczkarni, zadzwoniła po pomoc, jednakże nie była w stanie określić swojej lokalizacji. Martwe obywatelki Maroka odnaleźli karabinierzy dzień później.

Tragedia na polu kukurydzy

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek 2 lipca 2021 roku. Jak podaje portal Pledgetimes.com, ofiarą tragicznego spotkania z sieczkarnią były dwie kobiety z Maroka w wieku 28 i 32 lat.

Rolnik z samego rana wybrał się na pole, chcąc skosić kukurydzę na kiszonkę. Nieświadomy tego, że między wysokimi na cztery metry roślinami są ludzie, rozpoczął pracę.

Po tym, kiedy sieczkarnia raniła kobiety, jedna z nich poniosła śmierć na miejscu. Druga, w ciężkim stanie, zdołała zadzwonić po pomoc. Po arabsku prosiła o interwencję, jednakże nie potrafiła powiedzieć, gdzie dokładnie się znajduje.

Służby ratownicze miały niemały problem ze znalezieniem ofiar wypadku - obydwie kobiety zlokalizowano dopiero w sobotę 3 lipca, kiedy na pomoc było już za późno.

Dramat rolnika

Rolnik jest obecnie podejrzewany przez włoski wymiar sprawiedliwości o podwójne zabójstwo.

Sprawa się komplikuje, ponieważ analiza toksykologiczna przeprowadzona podczas sekcji zwłok wykazała obecność środków owadobójczych, które również mogły przyczynić się do śmierci kobiet.

Brat rolnika, który był na polu feralnego dnia, podkreśla, że maszyna, którą pracuje się na polu, jest bardzo wysoka, a rośliny rosną bardzo gęsto, toteż nie jest dziwne, że kierujący nie był w stanie zauważyć kobiet w kukurydzy.

Dlaczego jednak Marokanki w ogóle znajdowały się na polu rolnika? Na to pytanie nikt nie ma na razie jednoznacznej odpowiedzi - na podstawie rozmów z rodziną jednej z kobiet wynika, że mogły być na polu wraz z dwójką nieznanych bliżej ludzi.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: pledgetimes.com

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest
Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik oskarżony o spowodowanie lokalnej katastrofy ekologicznej. Grozi mu do 8 lat więzienia
Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alerty obowiązują w 6 województwach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]