Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Krowa urodziła giganta. Cielę z Anglii stało się ewenementem
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:40

Krowa urodziła giganta. Cielę z Anglii stało się ewenementem

cielę
unsplash.com / fot. freestocks

Świat zwierząt - również tych gospodarskich - pełen jest zaskoczeń i osobliwych zdarzeń. Niemałe zdziwienie wywołały narodziny cielęcia na jednej z angielskich farm, które ważyło aż 105 kilogramów.

Ze względu na rozmiary młodego byczka, lekarz weterynarii przeprowadził na jego mamie cesarskie cięcie.

Wielki mały byczek

Narodziny małych podopiecznych są zawsze niezwykle radosną i ekscytującą chwilą w życiu każdego hodowcy.

Do bardzo osobliwego zdarzenia doszło w gospodarstwie Tima Coombesa i jego ojca Darrena w angielskiej miejscowości Bridgwater.

W sobotę 26 czerwca 2021 roku, dziesięć dni po terminie, u jednej z ich krów zaczęła się akcja porodowa. Nikt jednak nie przewidział, że młode, które wkrótce przyjdzie na świat, będzie dwukrotnie większe niż średniej wielkości cielak.

Dla dobra krowy i cielęcia lekarz weterynarii postanowił, że przeprowadzi cesarskie cięcie. Na szczęście zabieg przeszedł bez żadnych komplikacji.

Szczególny cielak na farmie

Młody byczek zaraz po urodzeniu sprawiał wrażenie przytłoczonego własną wagą i potrzebował pomocy przy wstawaniu. Rolnicy wskazali jednak, że zwierzak wyglądał zdrowo.

Nie ma wątpliwości, że Jumbo (takie imię otrzymał mały byczek) dzięki swoim nietypowym rozmiarom zyskał status gwiazdy w całym gospodarstwie.

Nie dziwi zatem, że jego właściciele zadecydowali, że byczek na zawsze pozostanie na ich farmie.

Przeciętne cielę rasy holsztyńsko-fryzyjskiej po urodzeniu waży około 45 kilogramów - a zatem około 60 kilogramów mniej niż opisywany Jumbo z Anglii.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: fwi.co.uk

Tagi: Krowy Byk