Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Wyż Patrycja nieźle namiesza w pogodzie. Zacznie się już w weekend
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 08.09.2023 20:18

Wyż Patrycja nieźle namiesza w pogodzie. Zacznie się już w weekend

mapa pogody
Iberion.pl, zdjęcie ilustracyjne

Według najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zanosi się na bardzo przyjemny weekend, który wcale nie będzie przypominać wrześniowej aury. Wyż Patrycja sprawi, że w sobotę i niedzielę w Polsce zrobi się naprawdę gorąco. W trzech województwach istnieje nawet ryzyko upałów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że z tego względu mogą zostać rozesłane do mieszkańców kraju alerty pogodowe.

Słońce i ciepło na weekend

Przed mieszkańcami Polski słoneczny i ciepły weekend, który sprawi, że poczujemy się jak w środku lata. Pogoda będzie pod wpływem wyżu Patrycja, który zalegać będzie nad Centralną i Wschodnią Europą. W całym kraju odczuwalne będzie ciepłe i suche powietrze.

Słońce będzie stałym towarzyszem w sobotę i niedzielę, a jego obecności na niebie nie będą zakłócać deszcze i burze. Temperatury będą wyjątkowo wysokie jak na wrzesień, idealne na wypad na świeże powietrze.
 

Upały w trzech województwach

IMGW nie wyklucza, że w sobotę wystąpią upały na obszarze południowej części województwa zachodniopomorskiego, większości lubuskiego i zachodnich krańców wielkopolskiego. Niewykluczone, że mieszkańcy wymienionych regionów otrzymają specjalne wiadomości SMS z ostrzeżeniem meteorologicznym. Jak wskazuje IMGW, jest to dość rzadko spotykana sytuacja w wrześniu.

 

Noce chłodniejsze przy niezmiennie sprzyjającej aurze

Chociaż noce mogą być chłodniejsze, dni będą pełne ciepła i słonecznej aury. Weekendowy relaks pod słońcem to idealny pomysł na wykorzystanie tych wyjątkowych wrześniowych dni.

Pogoda przychylna będzie jeszcze do połowy przyszłego tygodnia. Potem spodziewane są krótkotrwałe deszcze i spadek temperatury. Niewykluczone, że kolejny weekend przyniesie znów piękną, słoneczną aurę.

źródło: IMGW

Tagi: IMiGW