RolnikInfo.pl
bóbr

Facebook / KP PSP Tomaszów Lubelski; unsplash.com / fot. Christian Burri

Bóbr jak wściekły rzucał się na krowy. Nastąpił finał

16 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Dzika zwierzyna, na co dzień zajęta własnymi sprawami, rzadko kiedy wchodzi w kontakt ze swoimi zwierzęcymi pobratymcami z gospodarstw. Tym razem wizyta bobra na pastwisku we wsi Żerniki nie przebiegła w spokojnej atmosferze - gryzoń okazał się być agresywny i atakował pasące się krowy.

W pewnym momencie interweniować musieli strażacy - finalnie bóbr trafił do klatki. Badania wyjaśnią, czy ssak nie padł ofiarą wścieklizny.

Bóbr jak wściekły rzucał się na krowy

Bobry w powszechnej świadomości nie przedstawiają się jako agresywne stworzenia - zajęte budowaniem żeremi nie mają bowiem powodów, by atakować inne zwierzęta. Warto również dodać, że bobry odżywiają się tylko pokarmem roślinnym.

Tym bardziej dziwić mogą doniesienia, które pojawiły się na facebookowym profilu Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim - druhowie poinformowali, że w miejscowości Żerniki bóbr zaatakował krowy.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o nieproszonym gościu na pastwisku w poniedziałek 14 czerwca 2021 roku wczesnym popołudniem i bez chwili zwłoki udali się do gospodarstwa.

włosi

Włoscy rolnicy nie wytrzymali. Niszczą drzewa, owoce rzucają świniom [WIDEO]

CZYTAJ DALEJ

Akcja strażaków

Na miejscu strażacy przekonali się, że bóbr rzeczywiście znajduje się na pastwisku w otoczeniu krów i wykazuje agresywne zachowanie.

Czy istnieje prawdopodobieństwo, że gryzoń przestraszył się dużo większego od niego bydła i uznał, że należy się przed nimi bronić? Odpowiedzi na to pytanie na razie nie ma.

Jak możemy przeczytać na facebookowym profilu tomaszowskiej PSP, zwierzak został schwytany przez strażaków do metalowej klatki.

Bobra przetransportowano do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tomaszowie Lubelskim, gdzie zostanie zbadany pod kątem wścieklizny.

Choć post tomaszowskich strażaków wywołał reakcję rozbawienia u niektórych internautów, to warto podkreślić, że agresywne zachowanie bobra było bardzo nietypową i niepokojącą oznaką - miejmy nadzieję, że gryzoń nie padł ofiarą wścieklizny, która po kilku latach ponownie zaczęła pojawiać się w Polsce wśród lisów.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: Facebook / KP PSP Tomaszów Lubelski

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

świnie

Zwierzęta

Kierowca przewoził 70 świń. Pojazd zatrzymano do kontroli

Czytaj więcej >
myśliwy krowa

Zwierzęta

Myśliwy pomylił krowę ze zwierzyną łowną. Dramat rolnika

Czytaj więcej >
wścieklizna

Zwierzęta

Kolejne dwa przypadki wścieklizny. Choroba atakuje głównie jeden region

Czytaj więcej >
las grzybobranie

Zwierzęta

Nietypowe grzybobranie. W lesie znaleziono egzotyczne zwierzę

Czytaj więcej >
świnie

Zwierzęta

Niemcy: w oborze odkryto zmumifikowane świnie. Wszczęto śledztwo

Czytaj więcej >
pożar bydło

Zwierzęta

Nocny pożar w gospodarstwie. Zginęło 146 sztuk bydła

Czytaj więcej >