RolnikInfo.pl
bóbr

Facebook / KP PSP Tomaszów Lubelski; unsplash.com / fot. Christian Burri

Bóbr jak wściekły rzucał się na krowy. Nastąpił finał

16 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Dzika zwierzyna, na co dzień zajęta własnymi sprawami, rzadko kiedy wchodzi w kontakt ze swoimi zwierzęcymi pobratymcami z gospodarstw. Tym razem wizyta bobra na pastwisku we wsi Żerniki nie przebiegła w spokojnej atmosferze - gryzoń okazał się być agresywny i atakował pasące się krowy.

W pewnym momencie interweniować musieli strażacy - finalnie bóbr trafił do klatki. Badania wyjaśnią, czy ssak nie padł ofiarą wścieklizny.

Bóbr jak wściekły rzucał się na krowy

Bobry w powszechnej świadomości nie przedstawiają się jako agresywne stworzenia - zajęte budowaniem żeremi nie mają bowiem powodów, by atakować inne zwierzęta. Warto również dodać, że bobry odżywiają się tylko pokarmem roślinnym.

Tym bardziej dziwić mogą doniesienia, które pojawiły się na facebookowym profilu Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim - druhowie poinformowali, że w miejscowości Żerniki bóbr zaatakował krowy.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o nieproszonym gościu na pastwisku w poniedziałek 14 czerwca 2021 roku wczesnym popołudniem i bez chwili zwłoki udali się do gospodarstwa.

włosi

Włoscy rolnicy nie wytrzymali. Niszczą drzewa, owoce rzucają świniom [WIDEO]

CZYTAJ DALEJ

Akcja strażaków

Na miejscu strażacy przekonali się, że bóbr rzeczywiście znajduje się na pastwisku w otoczeniu krów i wykazuje agresywne zachowanie.

Czy istnieje prawdopodobieństwo, że gryzoń przestraszył się dużo większego od niego bydła i uznał, że należy się przed nimi bronić? Odpowiedzi na to pytanie na razie nie ma.

Jak możemy przeczytać na facebookowym profilu tomaszowskiej PSP, zwierzak został schwytany przez strażaków do metalowej klatki.

Bobra przetransportowano do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tomaszowie Lubelskim, gdzie zostanie zbadany pod kątem wścieklizny.

Choć post tomaszowskich strażaków wywołał reakcję rozbawienia u niektórych internautów, to warto podkreślić, że agresywne zachowanie bobra było bardzo nietypową i niepokojącą oznaką - miejmy nadzieję, że gryzoń nie padł ofiarą wścieklizny, która po kilku latach ponownie zaczęła pojawiać się w Polsce wśród lisów.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: Facebook / KP PSP Tomaszów Lubelski

Podobne artykuły

Stephen & Claire Farnsworth/Flickr (zdjęcie poglądowe)

Zwierzęta

Pod nieobecność gospodarza wszedł do chlewni. Miał pobrać krew, uśpił prosięta

Czytaj więcej >
ebaso/Pixabay

Zwierzęta

GIW: Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt dzikich

Czytaj więcej >
futrzarstwo

Zwierzęta

Internautka o futrzarstwie: "To żadne rolnictwo nie jest". Gorzka krytyka wobec rolników

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Zwierzęta

Główny Lekarz Weterynarii zaapelował do hodowców norek

Czytaj więcej >
milesz/Pixabay

Zwierzęta

Zapadł wyrok w sprawie. Myśliwy został skazany za znęcanie się nad dzikiem

Czytaj więcej >
Otwarte Klatki/ Materiały Prasowe

Zwierzęta

Hodowca drobiu skazany. Zabił 2000 zwierząt ze szczególnym okrucieństwem

Czytaj więcej >