RolnikInfo.pl
brytyjski rolnik

unsplash.com / fot. Julián Amé

Brytyjski rolnik bogaci się w zaskakujący sposób. Wszystko dzięki krowom

15 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Dzięki zaawansowanym technologiom każdy z nas może znaleźć nowy sposób na to, by podreperować domowy budżet, a nawet wznieść jakość swojego codziennego życia na kompletnie nowy poziom. Co ciekawe, jeden z brytyjskich rolników postanowił połączyć handel obornikiem z pozyskiwaniem kryptowalut.

Philip Hughes hoduje krowy, a z ich odchodów produkuje metan. Wyprodukowaną w ten sposób energię wykorzystuje na tzw. kopanie kryptowalut z pomocą zaawansowanego sprzętu komputerowego.

Pomysłowy rolnik znalazł sposób na dodatkowy zarobek

Nie będzie tajemnicą jeśli powiemy, że rynek kryptowalut jest ryzykowny i mało przewidywalny - mimo to nie brakuje osób, które chcą inwestować w wirtualne złoto. Nie każdy wie, jak prawidłowo zabrać się do tego zajęcia, a jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że pozyskiwanie kryptowalut można świetnie połączyć z rolnictwem.

Brytyjski rolnik Philip Hughes jest hodowcą krów - biznes ten od pokoleń prowadzi cała jego rodzina. W pewnym momencie mężczyzna postanowił powiązać produkcję metanu z obornika swoich zwierząt z kopaniem kryptowalut.

Czym jednak jest wspomniane kopanie kryptowalut? Zgodnie z współczesnym językiem ekonomii jest to proces, w którym zaawansowane komputery przeprowadzają skomplikowane obliczenia matematyczne - w ich wyniku można (choć nie jest to gwarantowane) otrzymać kolejną monetę wybranej kryptowaluty.

silos

Remontowali silosy zbożowe. Nagle doszło do dramatu

CZYTAJ DALEJ

Metoda brytyjskiego hodowcy bydła

Philip Hughes część zysków, które otrzymuje ze sprzedaży metanu pochodzącego z obornika, przeznaczył na zakup potężnych komputerów, które pracują dla niego nad pozyskiwaniem wirtualnego bogactwa.

Maszyny te są w stanie rozwiązywać bardzo skomplikowane problemy matematyczne, dzięki czemu rolnik ma szansę "wykopywać" nowe monety wybranej przez siebie kryptowaluty.

Spośród kryptowalut największą popularność w mediach zyskał Bitcoin, jednakże opisywany rolnik skupił się na nieco mniej kosztownej walucie, jaką jest Ethereum.

Warto podkreślić, że do wyprodukowania jednej monety Ethereum potrzeba dużej ilości energii elektrycznej - nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie rolniczy biznes Philipa Hughesa.

Same kryptowaluty mają swoich zwolenników i przeciwników - faktem jest, że z czasem pozyskiwanie wirtualnych monet staje się coraz bardziej kosztowne, a sam rynek może zniechęcać swoją nieprzewidywalnością.

Bez względu na wszystko można otwarcie powiedzieć, że brytyjski rolnik wykazał się pomysłowością, której pozazdrościć może mu niejedna osoba.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: tech.wp.pl, gpwinfostrefa.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

świnie

Biznes

W Polsce wybija się świnie, w Danii - dziki. Porażający bilans skutków ASF

Czytaj więcej >
świnie

Biznes

Materiał biologiczny świń zagrożony. Branża apeluje do ministra rolnictwa

Czytaj więcej >
gatunki inwazyjne

Biznes

Europa: 116,61 mld euro strat w leśnictwie i rolnictwie. Winne są gatunki inwazyjne

Czytaj więcej >
hotel

Biznes

Chiny: powstają piętrowe hotele dla świń. Nowy pomysł na lepszą bioasekurację

Czytaj więcej >
budowa

Biznes

Materiały budowlane coraz droższe. Remonty i budowa stają się wyzwaniem

Czytaj więcej >
lasy państwowe

Biznes

Lasy Państwowe. Wraca plan otwarcia sieci sklepów, hoteli i restauracji

Czytaj więcej >