Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Biznes > Brytyjski rolnik bogaci się w zaskakujący sposób. Wszystko dzięki krowom
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:39

Brytyjski rolnik bogaci się w zaskakujący sposób. Wszystko dzięki krowom

brytyjski rolnik
unsplash.com / fot. Julián Amé

Dzięki zaawansowanym technologiom każdy z nas może znaleźć nowy sposób na to, by podreperować domowy budżet, a nawet wznieść jakość swojego codziennego życia na kompletnie nowy poziom. Co ciekawe, jeden z brytyjskich rolników postanowił połączyć handel obornikiem z pozyskiwaniem kryptowalut.

Philip Hughes hoduje krowy, a z ich odchodów produkuje metan. Wyprodukowaną w ten sposób energię wykorzystuje na tzw. kopanie kryptowalut z pomocą zaawansowanego sprzętu komputerowego.

Pomysłowy rolnik znalazł sposób na dodatkowy zarobek

Nie będzie tajemnicą jeśli powiemy, że rynek kryptowalut jest ryzykowny i mało przewidywalny - mimo to nie brakuje osób, które chcą inwestować w wirtualne złoto. Nie każdy wie, jak prawidłowo zabrać się do tego zajęcia, a jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że pozyskiwanie kryptowalut można świetnie połączyć z rolnictwem.

Brytyjski rolnik Philip Hughes jest hodowcą krów - biznes ten od pokoleń prowadzi cała jego rodzina. W pewnym momencie mężczyzna postanowił powiązać produkcję metanu z obornika swoich zwierząt z kopaniem kryptowalut.

Czym jednak jest wspomniane kopanie kryptowalut? Zgodnie z współczesnym językiem ekonomii jest to proces, w którym zaawansowane komputery przeprowadzają skomplikowane obliczenia matematyczne - w ich wyniku można (choć nie jest to gwarantowane) otrzymać kolejną monetę wybranej kryptowaluty.

Metoda brytyjskiego hodowcy bydła

Philip Hughes część zysków, które otrzymuje ze sprzedaży metanu pochodzącego z obornika, przeznaczył na zakup potężnych komputerów, które pracują dla niego nad pozyskiwaniem wirtualnego bogactwa.

Maszyny te są w stanie rozwiązywać bardzo skomplikowane problemy matematyczne, dzięki czemu rolnik ma szansę "wykopywać" nowe monety wybranej przez siebie kryptowaluty.

Spośród kryptowalut największą popularność w mediach zyskał Bitcoin, jednakże opisywany rolnik skupił się na nieco mniej kosztownej walucie, jaką jest Ethereum.

Warto podkreślić, że do wyprodukowania jednej monety Ethereum potrzeba dużej ilości energii elektrycznej - nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie rolniczy biznes Philipa Hughesa.

Same kryptowaluty mają swoich zwolenników i przeciwników - faktem jest, że z czasem pozyskiwanie wirtualnych monet staje się coraz bardziej kosztowne, a sam rynek może zniechęcać swoją nieprzewidywalnością.

Bez względu na wszystko można otwarcie powiedzieć, że brytyjski rolnik wykazał się pomysłowością, której pozazdrościć może mu niejedna osoba.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] źródło: tech.wp.pl, gpwinfostrefa.pl