RolnikInfo.pl

Rolnik Info - materiały własne

Po ogromnej fali hejtu Gienek i Andrzej zniknęli. Co dalej z rolnikami?

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Gienek i Andrzej Onopiukowie z pewnością są jednymi z najlepiej rozpoznawalnych rolników w całej Polsce. Swoją sławę zawdzięczają udziałowi w programie Rolnicy. Podlasie, a także prowadzonemu przez siebie profilowi w mediach społecznościowym.

Nie będzie jednak przesadą stwierdzenie, że w ostatnim czasie Onopiukowie dosłownie zniknęli z przestrzeni internetowej, gdyż na ich fanpage'u nie pojawiają się żadne nowe wpisy. Czy cisza ze strony rolników spowodowana jest niechęcią do hejtu ze strony internautów czy mnogością zadań do wykonania w gospodarstwie?

Onopiukowie milczą w mediach społecznościowych

Profil Gienka i Andrzeja Onopiuków na portalu Facebook obserwuje ponad 71,6 tysiąca osób. Jeszcze do niedawna bohaterowie kultowego programu Rolnicy. Podlasie regularnie publikowali wpisy, dokumentujące ich codzienność w Plutyczach.

Z czasem nad Gienkiem i Andrzejem zaczęły zbierać się czarne chmury. W komentarzach pod postami rolników coraz częściej można było przeczytać gorzkie słowa, krytyczną ocenę ich stylu życia, a także wyśmiewanie.

Jeden z ostatnich postów, który relacjonował ważne zdarzenie z Plutycz, opisywał lądowanie śmigłowca LPR - niestety, wielu internautów oczerniło Gienka i Andrzeja, wypisując na ich temat wiele nieprawdziwych osądów.

Ostatni post na facebookowym profilu Gienka i Andrzeja pojawił się 27 maja 2021 roku. We wpisie fani mogli dowiedzieć się, że ich ulubieni rolnicy nie będą obecni w gospodarstwie przez dwa dni - tym samym prosili o nieodwiedzanie ich gospodarstwa.

Od tamtej pory na profilu bohaterów serialu Rolnicy. Podlasie panuje cisza. Jest to o tyle znamienne, że w niedalekiej przeszłości posty pojawiały się dość często - w maju nieomal każdego dnia.

Czy milczenie zostanie przerwane?

Internauci z pewnością zastanawiają się, co jest rzeczywistym powodem milczenia Gienka i Andrzeja na ich facebookowym profilu. Czyżby rolnikom znudziły się media społecznościowe? Może mają bardzo dużo pracy w gospodarstwie? A może przerosła ich fala hejtu, z którą spotkali się w ostatnim czasie i potrzebują nieco czasu w samotności?

Pytania na temat popularnych rolników się mnożą - odpowiedzi jednak brak. Wymowne mogą jednak być komentarze internautów pod ostatnim postem Onopiuków, w którym rolnicy informowali o swojej dwudniowej nieobecności:

undefined
undefined

Niewykluczone, że zarówno Gienek, jak i Andrzej czują się przytłoczeni codziennymi wizytami dziesiątek fanów i postanowili wycofać się z mediów społecznościowych, by zyskać nieco spokoju.

Nie zmienia to faktu, że wielu fanów tęskni za pogodnymi rolnikami z Plutycz i z pewnością ucieszyłyby ich fotografie ich ulubionych bohaterów serialu Rolnicy. Podlasie.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] źródło: Facebook

Tagi:

Podobne artykuły

Wieś

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc
Czytaj więcej >

Wieś

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję
Czytaj więcej >

Wieś

"Gdzie podziękowania dla darczyńców?" Onopiukowie zabrali głos ws. belarki
Czytaj więcej >

Wieś

Emilka z "Rolnicy. Podlasie" spełnia swoje marzenia. Do stada dołączyła nowa cieliczka
Czytaj więcej >

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Gienek i Andrzej podczas codziennej pracy
Czytaj więcej >

Wieś

"Rolnicy. Podlasie": Wielkie zmiany u rolników w Plutyczach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]