RolnikInfo.pl
pogoda

unsplash.com / fot. Dakota Roos; Jarosław Kwoczała

Nadchodzi potężne uderzenie lata. Wiemy, kiedy dokładnie nastąpi

15 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Po wyjątkowo chłodnej wiośnie i nieprzewidywalnych zjawiskach pogodowych, które przyczyniły się do znacznych strat w rolnictwie, każdy z nas życzyłby sobie aury odpowiedniej zarówno dla plantatorów, jak i wczasowiczów. Prognozy synoptyków są tutaj jasne: już wkrótce w Polsce będziemy mieli do czynienia ze znacznym skokiem temperatury i nadejściem słonecznego lata.

Upałów spodziewać się możemy już w czwartek (17.06), kiedy to w zachodniej Polsce termometry wskażą nawet 32 stopnie Celsjusza.

Nadchodzi fala upałów

Piękna, słoneczna pogoda może wspomóc prawidłowy wzrost roślin na polach, ale jednocześnie przyczynić się do intensywnego parowania wody z gleby - nie będzie zatem zaskoczeniem stwierdzenie, że przed rolnikami pracowity czas w gospodarstwach.

Synoptycy portalu ventusky.com nie mają żadnych wątpliwości - pogoda przestanie kaprysić, a nad Polską na dłużej zaświeci słońce.

Na pogodowej mapie Europy w kolejnych dniach widać będzie falę ciepła przemieszczającą się z zachodniej strony kontynentu. Pierwsze oznaki letniego frontu odczuwalne będą w Polsce już 17 czerwca, kiedy to temperatury znacznie wzrosną w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim.

silos

Remontowali silosy zbożowe. Nagle doszło do dramatu

CZYTAJ DALEJ

W czwartek (17.06) termometry wskażą od 29 do 32 stopni Celsjusza na zachodzie Polski, a także od 26 do 28 kresek powyżej zera w centrum i na wschodzie. Niebo pozostanie bezchmurne.

Prognoza na kolejne dni

Następne dni będą utrzymywały czwartkowy trend, czyli wysokie temperatury i bezchmurne niebo na terenie całego kraju.

W piątek, sobotę i niedzielę (18-20.06) temperatura pozostanie na podobnym poziomie jak dzień wcześniej. W ostatni dzień tygodnia przelotnych opadów deszczu mogą spodziewać się mieszkańcy północno-wschodnich granic Polski.

Jak będzie przedstawiał się kolejny tydzień? W poniedziałek (21.06) termometry wskażą w całym kraju powyżej 30 stopni Celsjusza, a na niebie nie pojawią się żadne deszczowe chmury.

Od wtorku (22.06) zauważalne będzie przemieszczanie się ciepłego frontu atmosferycznego na wschód - temperatury obniżą się o kilka stopni w zachodniej części Polski, osiągając poziom 22-23 stopni Celsjusza.

Środa i czwartek (23-24.06) przyniosą lekkie ochłodzenie (od 23 do 26 stopni Celsjusza) i przelotne opady w całej Polsce.

Na obecną chwilę mapy synoptyczne nie zdradzają, czy końcówka kolejnego tygodnia minie pod znakiem słońca i upałów, lecz wiele wskazuje na to, że tegoroczne lato zagości w Polsce na dłużej.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

źródło: ventusky.com

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >