Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Czas tylko do poniedziałku. Ostatnia chwila na złożenie wniosków
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Czas tylko do poniedziałku. Ostatnia chwila na złożenie wniosków

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Do 12 lipca bieżącego roku (poniedziałek) można składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021 rok. Jest to ostateczny termin ubiegania się o płatności.

Podstawowy termin na złożenie wniosków minął już 17 czerwca 2021 roku. Jednak rolnicy, którzy nie złożyli wniosków do tego czasu, mają ostatnią szansę do poniedziałku. Należy jednak pamiętać, że złożenie wniosku po 17 czerwca skutkuje obniżeniem płatności (o 1 procent za każdy dzień roboczy opóźnienia).

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w tym roku do 18 czerwca wnioski złożyło 1,257 mln rolników.

Wnioski tylko przez internet

Warto pamiętać, że w tym roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych PROW można składać jedynie przy pomocy aplikacji eWniosekPlus. Oznacza to także, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji nie wysyła, ani nie przyjmuje wniosków w papierowej formie.

Od 2021 roku rolnicy nie mogą złożyć także oświadczenia o braku zmian. Wszyscy rolnicy muszą złożyć wnioski w aplikacji eWniosekPlus.

Pomoc przy składaniu wniosków

W związku ze zmianami wprowadzonymi w 2021 roku ARiMR udziela wsparcia technicznego dla wszystkich rolników, którzy nie posiadają komputerów, bądź nie są w stanie samodzielnie uzupełnić wniosków.

Agencja na swojej stronie zachęca także do konsultacji w razie wszelkich wątpliwości. Rolnicy mogą dzwonić na bezpłatną infolinię pod numerem 800 38 00 84.

Więcej informacji można znaleźć także na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: ARiMR