RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Do 27 tys. złotych dotacji dla zmotoryzowanych. Trzeba spełnić jeden warunek
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Do 27 tys. złotych dotacji dla zmotoryzowanych. Trzeba spełnić jeden warunek

samochód
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wszyscy, którzy mają w planach kupno samochodu, mogą wziąć pod uwagę rządowych program o nazwie Mój elektryk. Osoby, które zdecydują się na auto z napędem elektrycznym lub wodorowym, mogą otrzymać dopłatę do zakupu nawet od 18 750 do 27 000 złotych.

W ramach programu 100 milionów złotych zostanie przeznaczonych na dofinansowanie zakupu samochodów elektrycznych dla osób fizycznych, a 400 milionów złotych - do leasingu dla firm.

Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego

Większość mieszkańców obszarów wiejskich i małych miast nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez samochodu. Pojedyncza rodzina, by być w stanie dowieźć dzieci do szkoły czy zrobić zakupy, nierzadko posiada więcej niż jedno auto.

Jak informuje money.pl, właśnie otwarto nabór wniosków o dofinansowanie zakupu samochodu w ramach programu Mój elektryk.

Program został zaproponowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i jego celem ma być zachęcanie Polaków do inwestowania w maszyny, które minimalizują ślad węglowy.

By móc skorzystać z dopłaty, należy spełnić jeden warunek: kupić samochód z napędem elektrycznym lub wodorowym. Dotacje są dostępne zarówno dla osób fizycznych, jak i firm.

Wysokość dopłat w ramach programu Mój elektryk

Stawki dopłat w programie Mój elektryk są zróżnicowane. Na samym początku warto podkreślić, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył 100 milionów złotych dotacji dla osób fizycznych i 400 milionów złotych dla firm.

Osoby indywidualne, które zdecydują się na kupno ekologicznego samochodu, otrzymają 18 750 złotych, a górna granica ceny auta to 225 tysięcy złotych.

Na jeszcze większe dofinansowanie mogą liczyć osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny - nie obowiązuje ich limit cenowy samochodu, a dotacja wyniesie 27 tysięcy złotych. By uzyskać dofinansowanie, należy wypełnić internetowy formularz i przedstawić fakturę dokumentującą zakup auta z napędem elektrycznym lub wodorowym.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: money.pl

Powiązane
minister rolnictwa
Nowej minister rolnictwa szykuje wielkie zmiany. Dotkną rolników i nie tylko
kukurydza
Afera z listami importerów zboża z Ukrainy. Więcej pytań niż odpowiedzi
uprawa rzepaku
AMS - nowe narzędzie kontroli gospodarstw rolnych w rękach ARIMR