Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Kosił ciągnikiem łąkę. Raptem doszło do tragedii
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Kosił ciągnikiem łąkę. Raptem doszło do tragedii

wypadek
podkarpacka.policja.gov.pl

Jak przekazuje podkarpacka policja, w ostatnich dniach w jednym z gospodarstw rolnych w powiecie sanockim doszło do dramatycznego zdarzenia: podczas prac polowych wykonywanych ciągnikiem z zamontowanym mechanizmem do koszenia trawy życie stracił 25-letni mężczyzna.

Według relacji funkcjonariuszy, na leżącego w trawie 25-latka wjechał kierujący traktorem 22-latek. Starszy z mężczyzn zmarł na miejscu.

Wypadek podczas koszenia trawy

Choć niektóre prace polowe mogą wydawać się nieskomplikowane, a nawet monotonne, to nigdy nie należy tracić czujności podczas pracy z wykorzystaniem maszyn - chwila nieuwagi może doprowadzić do dramatycznych skutków.

Do tragedii podczas koszenia trawy doszło w poniedziałek 19 lipca w jednym z gospodarstw w Moszczańcu w powiecie sanockim na terenie województwa podkarpackiego.

Jak wynika z relacji podkarpackich funkcjonariuszy policji, w pracach polowych uczestniczyło dwóch mężczyzn: 22-latek i 25-latek. Pierwszy z nich prowadził pojazd. W pewnym momencie wjechał kosiarką na leżącego w trawie 25-latka.

Tragiczny finał

Starszy z pracujących został błyskawicznie wciągnięty przez dołączony do ciągnika mechanizm do koszenia trawy.

25-latek pochodzący z gminy Jaśliska uległ rozległym i dotkliwym obrażeniom wskutek bezpośredniego kontaktu z kosiarką rolniczą. Dlaczego mężczyzna leżał w trawie w obrębie pracy ciągnika? Na to pytanie policja nie podaje żadnej odpowiedzi.

Urazy, jakich doznała ofiara nieszczęśliwego wypadku, okazały się być tak poważne, że 25-latek zmarł na miejscu.

Policja podała, że ciało mężczyzny będzie poddane sekcji zwłok. 22-latek, który kierował ciągnikiem rolniczym, w momencie wypadku był trzeźwy.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl