Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Możesz dostać nawet 60 tys. zł, wystarczy złożyć wniosek. Czas jednak bardzo ograniczony
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 06.05.2023 16:18

Możesz dostać nawet 60 tys. zł, wystarczy złożyć wniosek. Czas jednak bardzo ograniczony

pieniądze na stole
biznesinfo

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła w piątek, że rolnicy mogą otrzymać do 60 tys. zł dofinansowania do postawienia silosów zbożowych. Wnioski można składać od 5 czerwca 2023 r. przez miesiąc, nie każdy rolnik może jednak liczyć na jednakowe wsparcie. 

Dofinansowanie do silosów zbożowych w 2023 r.

ARiMR uruchamia program dotacji, który ma na celu ochronę rolników przez kryzysem. Trudna sytuacja na rynku zboża, jaka pojawiła się po rosyjskiej inwazji na Ukrainę i pojawieniem się ukraińskich plonów na polskim rynku w znacznie większej ilości, zmusiła polski rząd do szukania rozwiązań. 

Jednym z nich jest pomysł na wsparcie rolników w procesie przechowywania swoich plonów, w czym pomóc mają m.in. silosy zbożowe. 

Kiedy można składać wnioski o dofinansowanie

Wnioski o dofinansowanie budowy silosów zbożowych będzie można składać od 5 czerwca 2023 r. do 5 lipca 2023 r. za pośrednictwem platformy PUE Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Jak zaznacza w ARiMR dotacje dotyczą nie tylko budowy silosu, ale również sprzętu potrzebnego do jego wyposażenia jak również transportu materiałów potrzebnych do jego postawienia. 

Ile dofinansowania można dostać od ARiMR

Młodzi rolnicy mogą liczyć aż na 60 proc. pokrycia kosztów budowy silosu, przy czym dotacja nie może przekroczyć kwoty 60 tys. zł. W przypadku pozostałych rolników jest to 50 proc. kosztów, a kwota ta nie może przekroczyć 50 tys. zł. 

Tagi: Dotacje