Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Nikt nie spodziewał się podobnego listopada. Pogoda zaskoczy
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 30.10.2023 18:07

Nikt nie spodziewał się podobnego listopada. Pogoda zaskoczy

czerwone jesienne liście krzewu
unsplash.com

W nadchodzącym tygodniu mieszkańcy Polski mogą spodziewać się niecodziennie ciepłej aury, która utrzyma się nawet do 20 stopni Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawia prognozę na czas przełomu października i listopada.

Temperatury na południowym zachodzie będą nieprawdopodobnie wysokie

Prognozy meteorologiczne zapowiadają niezwykle ciepły tydzień, z temperaturami dochodzącymi do 20 stopni Celsjusza na południowym zachodzie Polski i około 12 stopni na północy kraju. Chociaż przewiduje się kilka dni deszczu, nie prognozuje się intensywnych opadów, a noce będą wolne od przymrozków. Na uwagę zasługuje także możliwość wystąpienia silnych, porywistych wiatrów, zwłaszcza w rejonie Tatr.

Końcówka października z łagodną temperaturą i chmurami

Poniedziałek (30.10) przyniesie duże zachmurzenie na północy i północnym zachodzie Polski, dlatego należy liczyć się z miejscowymi opadami deszczu. Temperatury będą z kolei oscylować od 13 do 20 stopni Celsjusza. Wtorek (31.10) zapowiada się bardziej pochmurnie, zwłaszcza na zachodzie i północnym zachodzie kraju, z intensywniejszymi opadami deszczu.

Optymistyczny początek listopada

Prognoza na kolejne dni sugeruje różnorodne warunki pogodowe. Środa (1.11) przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie, a w czwartek (2.11) sporo pogodnego nieba i łagodną temperaturę. Z kolei w piątek (3.11) spodziewane są ponowne opady deszczu, a w weekend IMGW prognozuje połączenie chmur i słońca z miejscowymi opadami deszczu. Temperatury utrzymają się na stosunkowo wysokim poziomie, osiągając od 10 do 17 stopni Celsjusza.

 

 

źródło: IMGW

 

Tagi: IMGW