RolnikInfo.pl
pogoda

unsplash.com / fot. Josep Castells

Od 1.07 nagła zmiana pogody. Może być niebezpiecznie

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Po gwałtownych i niszczycielskich zjawiskach pogodowych przez kilka dni aura nieco się uspokoiła. Niestety, zgodnie z najnowszymi prognozami sytuacja ta może się zmienić już od ostatniego dnia czerwca.

Jak zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, już w czwartek (1.07) temperatura wyraźnie spadnie, a w wielu rejonach Polski pojawią się gwałtowne burze z gradem i porywistym wiatrem.

Zdecydowana zmiana pogody

Dotychczasowa pogoda nie sprzyjała rolnikom - uporczywe opady ulewnego deszczu, niszczycielski grad i burze sprawiły, że wiele upraw zostało bezpowrotnie zniszczonych. Ostatnie kilka dni było wytchnieniem dla rolników, którzy z niepokojem spoglądali w niebo.

Wedle relacji wp.pl, wyż, który był odpowiedzialny za typowo letnią pogodę, odsunie się w kierunku Morza Śródziemnego, a jego miejsce zajmie niż, który przyniesie ochłodzenie.

Zmiany pogodowe zaczniemy odczuwać w niektórych częściach Polski już w drugiej połowie dnia w środę (30.06), w innych rejonach - dopiero w czwartek (1.07).

Pomimo niższej temperatury niewykluczone są burze i porywisty wiatr, którego prędkość może osiągnąć nawet 90 km/h.

IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem dla mieszkańców centralnej i południowej części Polski, choć istnieje prawdopodobieństwo, że zjawisko to będzie obecne również w części zachodnich regionów kraju.

Prognoza na kolejne dni

Jak przekazują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od czwartku (1.07) polskie niebo zasnute będzie warstwą burzowych chmur. Będą one występowały na terenie naszego kraju włącznie do niedzieli (4.07).

Jak już wspomniano, od czwartku (1.07) temperatura wyraźnie spadnie i będzie oscylować od 18°C do 25°C (za wyjątkiem północnego wschodu i centrum, gdzie w czwartek termometry wskażą 29°C).

Pod koniec tygodnia na południu kraju, zwłaszcza w okolicach terenów górskich, temperatura będzie nie wyższa niż 19°C.

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu (tj. od 5.07) do Polski powrócą wysokie temperatury. Towarzyszyć im będą najprawdopodobniej dalsze opady deszczu i burze.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl


Źródło: imgw.pl, ventusky.com, wp.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

policja

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest

Czytaj więcej >
puda

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii

Czytaj więcej >
rolnik

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja

Czytaj więcej >
grunty - rolnicy

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne

Czytaj więcej >