Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Pracował przy prasie belującej. Nagle doszło do tragedii
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

Pracował przy prasie belującej. Nagle doszło do tragedii

prasa belująca
warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Wypadki podczas pracy w gospodarstwie nie są niczym nowym, nawet pomimo coraz bezpieczniejszych i bardziej zaawansowanych maszyn. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Olsztynie, rolnik, który obsługiwał prasę belującą, w pewnym momencie został wciągnięty przez maszynę.

Pomimo szybkiej akcji ratunkowej i zaangażowania służb, 57-letni rolnik poniósł śmierć.

Tragiczna śmierć przy prasie belującej

Do tragicznego zdarzenia doszło 17 lipca br. w miejscowości Księży Lasek w gminie Rozogi na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

O śmiertelnym wypadku podczas obsługi pracy belującej poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Olsztynie.

Po godzinie 21:00 szczycieńscy policjanci otrzymali wezwanie w związku z rolnikiem, który uległ dramatycznemu wypadkowi podczas pracy. Jak się wkrótce okazało, 57-latek został wciągnięty przez prasę belującą, wskutek czego doznał niezwykle dotkliwych obrażeń ciała.

Dalszy rozwój wydarzeń

Do gospodarstwa w Księżym Lasku w przyjechali funkcjonariusze policji, którzy ustalili, że maszyna przyczyniła się do znacznych uszkodzeń kończyn dolnych 57-letniego rolnika.

Na miejscu obecni byli również strażacy, a także zespół ratownictwa medycznego, który udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy.

Rolnik został przewieziony do szpitala. Niestety, pomimo opieki medycznej i wysiłków lekarzy, mężczyzna zmarł.

W komunikacie olsztyńskiej policji możemy przeczytać również prośbę do rolników o szczególną ostrożność podczas prac polowych - nawet najbardziej rutynowe zajęcia mogą bowiem doprowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu czy utraty życia.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Tagi: Wypadek Wieś