Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > "Nie mogę powiedzieć szczegółów, bo ich nie znam". Macierewicz na spotkaniu z rolnikami
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

"Nie mogę powiedzieć szczegółów, bo ich nie znam". Macierewicz na spotkaniu z rolnikami

AGROunia/Facebook
AGROunia/Facebook

- Nie mogę powiedzieć szczegółów, bo ich nie znam - mówił podczas dzisiejszego spotkania z rolnikami Antoni Macierewicz.

Dzisiaj w Czarnocinie odbyło się spotkanie Antoniego Macierewicza z rolnikami. Na spotkaniu, które odbywa się na dzień przed zaplanowanym protestem AGROunii, dyskutowano na temat afrykańskiego pomoru świń (ASF).

- Akurat przed protestem AGROunii w związku z fatalną sytuacją na rynku trzody chlewnej. ONI SOBIE Z NAS JAJA ROBIĄ - komentuje dzisiejsze spotkanie AGROunia w mediach społecznościowych.

Co się udało załatwić w związku z ASF?

Jak mówił podczas spotkania z rolnikami Macierewicz, udało się już "załatwić dwie sprawy" jedną z nich jest laboratorium, a dodatkowo w ciągu dwóch dni ma zostać zdjęty zakaz sprzedaży.

- Sprawa pomocy, sprawa wsparcia tych, którzy stracili. Ta sprawa już została uruchomiona. Będzie można w tym tygodniu składać wnioski do ARiMR. Zostało to uruchomione (...) Skup świń dla tych, którzy mają problemy. To także zostanie uruchomione w ciągu dwóch tygodni - zapowiedział Macierewicz.

Szczegółów pomocy dla rolników Macierewicz jednak nie zna. Jak zapowiedział, chętnie za tydzień pojawi się na kolejnym spotkaniu, by omówić z rolnikami szczegóły. Macierewicz pojawić ma się dzisiaj na sejmowej komisji rolnictwa, o której więcej pisaliśmy >tutaj<.

"Nie zrezygnujemy z interesów polskiego rolnictwa"

- Nie zrezygnujemy z interesów, które są fundamentem polskiego rolnictwa. Zrozumcie, bez względu na to, co państwo mówicie i tak będziemy, to robili - mówił Macierewicz.

Na spotkaniu nie zabrakło emocji. Słychać było nie tylko podniesione głosy uczestników spotkania, ale i samego Macierewicza.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: AGROunia/ Facebook