RolnikInfo.pl

unsplash.com / fot. Merve Sehirli Nasir; Jan BIELECKI/East News

Prezes PiS zapowiedział zmiany na wsi. Z Nowym Ładem "zupełnie zmieni się życie"

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Ekipa rządząca nie ustaje w kreśleniu kolejnych planów dotyczących zmian w Polsce. Tym razem prezes PiS Jarosław Kaczyński zawitał do Rypina, by opowiedzieć o nowościach, jakie czekają małe miasta i wsie w ramach implementowania założeń Nowego Ładu.

Jarosław Kaczyński wskazał, że program Nowego Ładu ma za zadanie m.in. zagwarantować rolnikom opłacalność produkcji, bezpieczeństwo finansowe, rozwijanie nowoczesnych technologii w walce z kataklizmami, a także budowę i remonty placówek edukacyjnych.

- Zupełnie zmieni się życie na polskiej prowincji - powiedział polityk na spotkaniu w Rypinie.

Prezes PiS zapowiada potężne zmiany na polskiej wsi

Jarosław Kaczyński w ramach promowania Nowego Ładu podróżuje po całej Polsce - w niedzielę (11.07) przybył do Rypina w województwie kujawsko-pomorskim, by opowiedzieć o tym, jakie zmiany rząd przewiduje dla mieszkańców wsi i małych miast.

Nowy Ład ma pomóc w odbudowaniu gospodarki po kryzysie wywołanym koronawirusem - choć początkowo unijne fundusze na pomoc polskiej wsi miały wynosić zaledwie 1% Krajowego Funduszu Odbudowy, to wskutek protestów plany te zostały zarzucone, a tematyka rolnicza zaczęły coraz częściej pojawiać się na ustach polityków PiS.

W Rypinie Jarosław Kaczyński zapowiedział, że istnieje oddzielny program dla rolnictwa. Co oznaczałoby to w praktyce?

Prezes PiS chce m.in., by rolnicy nie byli okradani przez dużych przedsiębiorców. Zapobiec temu ma otrzymywanie pieniędzy przez rolników za towar z góry na rachunek powierniczy.

Inną zapowiadaną zmianą będzie rozwinięcie rolniczego handlu detalicznego, dzięki któremu gospodarze będą mogli łatwo sprzedawać swoje towary w różnych częściach kraju.

Dalsze zapowiedzi zmian Jarosława Kaczyńskiego

W Rypinie prezes PiS odniósł się również do potrzeb współczesnego świata, czyli najnowszych technologii - zgodnie z planami satelity mają pomóc w monitorowaniu suszy i innych niebezpiecznych zjawisk dla rolników i ich upraw.

Opłacalność produkcji rolniczej i bezpieczeństwo na rynku były kolejnym punktem, o którym mówił w Rypinie Jarosław Kaczyński. Kwestie te mają być wspierane m.in. poprzez lepsze funkcjonowanie spółdzielni rolniczych.

Poza tym Nowy Ład ma zagwarantować na prowincji remonty wielu placówek edukacyjnych, budowę basenów, hal sportowych i miejsc kultury.

Polityk zapewniał zgromadzonych, że jakość życia w ośrodkach poza wielkimi miastami wkrótce znacząco zmieni się na lepsze - to, czy plany staną się rzeczywistością, okaże się w ciągu najbliższych lat.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

  • Wjechał w pole kukurydzy, rozebrał i myślał, że nikt go nie znajdzie. Grozi mu do 5 lat więzienia

  • Tragedia na wsi. Nie żyje 34-latka

  • "Historyczny moment w Plutyczach". Pierwsza bela już u Gienka i Andrzeja

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest
Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne
Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnik oskarżony o spowodowanie lokalnej katastrofy ekologicznej. Grozi mu do 8 lat więzienia
Czytaj więcej >

Wiadomości

IMGW wydało ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Alerty obowiązują w 6 województwach
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]