Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Rolnicy.Podlasie. Wielkie zmiany u Justyny i Łukasza. Widzowie będą zachwyceni
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 18.05.2024 14:59

Rolnicy.Podlasie. Wielkie zmiany u Justyny i Łukasza. Widzowie będą zachwyceni

Justyna, Łukasz
fot. zrzut ekranu Rolnik Info, YouTube

Justyna i Łukasz Maciorowscy ogłosili w mediach społecznościowych, że zamierzają stworzyć labirynt z kukurydzy. Nowa atrakcja turystyczna ma powstać na Podlasiu, a dokładnie na polu znanych z programu Rolnicy.Podlasie bohaterów. Ruszyły już pierwsze prace, a sam labirynt ma być gotowy już na początku wakacji. 

Rolnicy z Podlasia tworzą labirynt z kukurydzy

Sezon za tegoroczne obsiewanie pola kukurydzą właśnie się zaczyna. Jedni sieja ją dla uzyskania ziarna, paszy lub na kiszonkę, natomiast Justyna i Łukasz Maciorowscy mają inny, kreatywny pomysł. Rolnicy z miejscowości Ciemnoszyje na Podlasiu, postanowili posiać kukurydzę w taki sposób, by utworzyła labirynt.

Dla niewtajemniczonych, w tle znajduje się projekt naszego labiryntu, który powstaje w miejscowości Ciemnoszyje, w woj. podlaskim. Labirynt będzie oparty na grze terenowej w trzech kategoriach, czyli wiedzy ogólnej, bajek dla dzieci i rolniczej. Obecnie jesteśmy na etapie wysiewania tego tajemniczego labiryntu – wyjawiła Justyna Maciorowska w nagraniu na Tik Toku.
 

Problemy na rynku owoców i warzyw. Skutki dotkną konsumentów

Ciemnoszyje. Kiedy labirynt będzie gotowy?

Na efekty przygotowywanej przez rolników atrakcji turystycznej, trzeba będzie jednak poczekać. Takie przedsięwzięcie wymaga nowoczesnych technologii. W kreatywnym zasiewie kukurydzy sprawdza się rolnictwo 4.0, czyli uprzednie zmapowanie pola GPS. Maciorowscy dopiero sieją ziarna, a sama atrakcja będzie dostępna dla zwiedzających już w wakacje.

Od połowy lipca zapraszamy do Ciemnoszyj na spróbowanie swoich sił w naszym labiryncie. Będzie to pretekst do odwiedzenia naszej miejscowości, no i nas! – zachęciła rolniczka.
 

Justyna i Łukasz Maciorowscy. Znani z popularnego programu

Program emitowany w telewizji Focus TV - Rolnicy.Podlasie ukazuje pracę żyjących i działających na wielu płaszczyznach podlaskich rolników. To dzięki udziałowi w tym programie poznaliśmy wielu popularnych dziś gospodarzy, a wśród nich Justynę i Łukasza Maciorowskich z malowniczej miejscowości Ciemnoszyje.

Małżeństwo wspólnie prowadzi gospodarstwo rolne, które nastawione jest przede wszystkim na produkcję mleka. Niedawno w ich gospodarstwie doszło do wybuchu pożaru, który strawił ciągnik rolniczy. Justyna podzieliła się smutnymi wieściami w mediach społecznościowych.