Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Chwile grozy. Stanął ciągnikiem na torach. Cudem uniknął najgorszego
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 18.05.2024 11:09

Chwile grozy. Stanął ciągnikiem na torach. Cudem uniknął najgorszego

wypadek rolniczy
fot. KMP W OSTROŁĘCE

W piątek rano w miejscowości Czarnowiec na Mazowszu doszło do poważnie wyglądającego wypadku. Kierujący ciągnikiem marki Lamborghini z podczepioną prasą belującą, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Według świadków zdarzenia nadjeżdżający pociąg użył sygnałów dźwiękowych, aby traktorzysta wycofał się z torów. 

Czarnowiec. Ciągnik wjechał na tory kolejowe

W piątek, około godziny 10:30 doszło w miejscowości Czarnowiec do poważnego wypadku z udziałem traktorzysty. 

Kierujący ciągnikiem marki Lamborghini z podczepioną prasą belującą, nie zachował szczególnej ostrożności, kiedy usiłował przejechać przez niestrzeżony przejazd kolejowy przy ulicy Słonecznej. Zdarzenie miało miejsce pod Ostrołęką na Mazowszu.
 

275-180788.jpg

fot. KMP W OSTROŁĘCE
Problemy na rynku owoców i warzyw. Skutki dotkną konsumentów

Ciągnik na torach pod Ostrołęką

Traktorzysta nie zauważył nadjeżdżającego pociągu relacji Ostrołęka-Tłuszcz. Z relacji świadka wynika, iż pociąg użył sygnałów dźwiękowych, aby kierowca mógł wycofać maszynę z torów.

Szybka reakcja kierującego ciągnikiem sprawiła, że udało mu się zjechać z torów, jednak nie na tyle, by ocalić maszynę rolniczą. Doszło do zderzenia ciągnika z pociągiem, w wyniku czego traktor został poważnie uszkodzony.
 

275-180787.jpg
fot. KMP W OSTROŁĘCE
275-180786.jpg
FOT. KMP W OSTROŁĘCE

Kierowca ciągnika w szpitalu

Na miejscu wypadku pojawiła się straż pożarna, pogotowie oraz policja. Służby udzieliły pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy, który z lekkimi obrażeniami ciała trafił do najbliższego szpitala.

Pasażerom i obsłudze pociągu na szczęście nic się nie stało. Policja potwierdziła, iż traktorzysta i maszynista byli trzeźwi w chwili zdarzenia. 

Sygnały dźwiękowe pociągu i przytomny umysł maszynisty, uratował życie kierowcy ciągnika. Policja ostrzega, by na przejeździe kolejowym należy zachować szczególną ostrożność.