RolnikInfo.pl
rolniczka

YouTube.com / Tygodnik Siedlecki

Rolniczka była na proteście, padło porażające oskarżenie. Finał w sądzie

12 Lipca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Rolniczka z powiatu łosickiego - Ewa Szydłowska - w piątek 9 lipca 2021 roku stanęła przed sądem, będąc oskarżoną o zorganizowanie nielegalnego protestu przeciwko tzw. piątce dla zwierząt. Pikieta miała miejsce jesienią ubiegłego roku. Jak relacjonuje Tygodnik Siedlecki, kobieta utrzymuje, że jest niewinna zarzucanych jej czynów i nie organizowała protestu, a jedynie się do niego przyłączyła.

Na miejscu obecni byli przedstawiciele Agrounii i OPZZRiOR, którzy wspierali Ewę Szydłowską. Kolejna rozprawa będzie miała miejsce 22 września 2021 roku.

Rolniczka stanęła przed sądem

Tzw. piątki dla zwierząt nie trzeba rolnikom przedstawiać dwa razy - projekt ustawy o ochronie zwierząt zakazujący m.in. hodowli zwierząt futerkowych wzbudził ogromne emocje na polskiej wsi.

Sprawa miała miejsce jesienią 2020 roku - rolnicy organizowali wtedy wiele protestów, w których trakcie jawnie dawali do zrozumienia politykom, że nie są zadowoleni z planów i decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Choć tzw. piątka dla zwierząt została odłożona do sejmowej zamrażarki, to echa jesiennych protestów nie milkną - przykładem może być tutaj sprawa Ewy Szydłowskiej, rolniczki, która została oskarżona o nielegalne zorganizowanie pikiety.

emilka

Fani Emilki zaskoczeni nową wiadomością. W "Rolnicy. Podlasie" pojawi się nowa bohaterka

CZYTAJ DALEJ

Rozprawa rolniczki miała miejsce w piątek 9 lipca 2021 roku i była relacjonowana m.in. za pośrednictwem kanału Tygodnika Siedleckiego na platformie YouTube.com. Kobiecie towarzyszyli członkowie OPZZRiOR i działacze Agrounii.

Odmówiła przyjęcia mandatu

Ewa Szydłowska w rozmowie z dziennikarzami przed Sądem Rejonowym w Siedlcach opisała, że dołączyła do pikiety przeciwko tzw. piątce dla zwierząt organizowanej w Międzyrzecu Podlaskim 21 października 2020 roku.

Później dostała wezwanie na komisariat policji w Łosicach, gdzie funkcjonariusze chcieli ukarać ją mandatem za zorganizowanie nielegalnego protestu. Ewa Szydłowska odmówiła przyjęcia mandatu, wobec czego sprawa trafiła do sądu.

Rolniczka, będąca przewodniczącą mazowieckiej izby rolniczej w Łosicach i byłą radną gminy Stara Kornica nie ma wątpliwości, że jej ukaranie ma charakter polityczny - żaden inny z demonstrantów nie został bowiem uznany za organizatora protestu.

Ewa Szydłowska dodaje, że sama pikieta była zgłoszona władzom i była przeprowadzona w sposób legalny.

Wyrok w sprawie jeszcze nie zapadł - kolejna rozprawa będzie mieć miejsce 22 września 2021 roku. W filmie autorstwa Tygodnika Siedleckiego na portalu YouTube.com można zapoznać się z wypowiedziami osób wspierających Ewę Szydłowską przed sądem w Siedlcach:

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

  • Smutna wiadomość od bohaterki "Rolnik szuka żony". Nikt nie spodziewał się rozstania

  • Prezes PiS zapowiedział zmiany na wsi. Z Nowym Ładem "zupełnie zmieni się życie"

  • Ostrzeżenia przed burzami i gradem. Pogoda nie będzie sprzyjać rolnikom

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: tygodniksiedlecki.com, tygodnik-rolniczy.pl, YouTube.com / Tygodnik Siedlecki

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >