RolnikInfo.pl > Maszyny > Rolnik przygnieciony przez ciągnik. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Rolnik przygnieciony przez ciągnik. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia

ciągnik
mazowiecka.policja.gov.pl

Jazda pojazdami mechanicznymi w połączeniu z uprzednim spożywaniem napojów alkoholowych jest prostym przepisem na nieszczęście. Przekonał się o tym rolnik, który w stanie nietrzeźwości zdecydował się na jazdę ciągnikiem. W pewnym momencie mężczyzna wjechał w przydrożny rów, a pojazd przewrócił się i przygniótł kierującego.

Obecna na miejscu policja zbadała poszkodowanego pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności.

Ciągnik rolniczy w rowie

Do potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 21 września 2021 roku w miejscowości Kadzidło (gm. Ostrołęka, woj. mazowieckie).

Tuż przed godziną 13:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie przygniecionym przez ciągnik. Informator zaznaczył, że pojazd rolniczy wjechał do rowu i się przewrócił.

Gdy służby przyjechały na miejsce zdarzenia, przy przygniecionym przez traktor mężczyźnie obecne były również osoby postronne. Nie były one jednak w stanie pomóc poszkodowanemu.

Nietrzeźwy kierujący

Jak poinformowali funkcjonariusze mazowieckiej policji na swojej stronie internetowej, spod pojazdu rolnik został uratowany dzięki wysiłkom mundurowych i ratowników.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że 44-letni kierowca ciągnika rolniczego jest nietrzeźwy. Finał nieprzyjemnej przygody z traktorem w roli głównej przestał dziwić, gdy okazało się, że rolnik ma w organizmie aż trzy promile alkoholu.

Mazowieccy policjanci przekazali, że zatrzymany miał problemy zarówno z utrzymaniem równowagi, jak i komunikacją werbalną.

44-latek nie posiadał ponadto prawa jazdy, a sam ciągnik nie miał ważnych badań technicznych od dłuższego czasu.

Za swoje lekkomyślne czyny rolnik odpowie wkrótce przed sądem. Za jazdę po spożyciu alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl