Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Rolnik znalazł na polu setki "dziwnych jaj". Zdjęcie hitem internetu
Aneta Modrzejewska
Aneta Modrzejewska 29.03.2024 20:55

Rolnik znalazł na polu setki "dziwnych jaj". Zdjęcie hitem internetu

kapusta
Fot. X/Vex Electronica

Japoński rolnik wybrał się na swoje pole po zimie. To, co ujrzał w miejscu swojej uprawy wprawiło go w osłupienie. Był to widok jak z filmu o kosmitach. 

Kosmiczne jaja na polu rolnika!

Pewien japoński farmer wybrał się na lustrację pola po minionej zimie. Na jego plantacji pełno było tworów wyglądających jak jaja kseromorficzne ze znanej serii filmów o Obcym. Zdjęcia szybko obiegły Internet, wywołując zaciekawienie użytkowników, którzy nie wiedzieli z czym mają do czynienia. Zdjęcia stały się viralem. 


 

100 dni Ministerstwa Rolnictwa podsumowane przez rządzących

To warzywo było rozwiązaniem zagadki!

Rozwiązanie zagadki było jednak znacznie bardziej prozaiczne. Zamiast jaj przybyszów z kosmosu na polu zalegały niezebrane w odpowiednim terminie główki kapusty pekińskiej. 

Wierzchnia warstwa liści uległa procesowi gnilnemu, zasklepiają brunatną warstwę na powierzchni główki kapusty. Rośliny ze zdjęcia nie nadają się już do celów spożywczych, jednak wciąż mogą zostać wykorzystane między innymi do użyźnienia gleby
 

Jak wykorzystać pozostałe na polu kapusty?

Charakterystyczne pęknięcia pojawiające się na rzekomych “jajach” to miejsca, w których przez warstwy kapusty przebija się pęd z kwiatostanem. Po zakończeniu procesu dojrzewania kapusta pekińska jak inne kapusty czy sałaty wytwarza pęd kwiatostanowy, który w sprzyjających warunkach zakwita i wydaje nasiona. 

Pozostawione kapusty, które nie nadają się do spożycia, posłużą także jako dobry element składowy do domowego kompostu.
 

Tagi: Gleba