Strajk okupacyjny rolników w ministerstwie. Żądają rozmowy z premierem

2 kwietnia rolnicy rozpoczęli strajk okupacyjny w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To odpowiedź rolników na brak konkretnych ustaleń, jakie zostały zapewnione w podczas marcowych negocjacji przez ministra Siekierskiego w Jasionce. Strajkujący zapowiedzieli, że nie opuszczą siedziby resortu rolnictwa, dopóki nie przyjedzie do nich premier Donald Tusk.
Burzliwe rozmowy rolników z ministrem Czesławem Siekierskim
2 kwietnia odbyły się kolejne rozmowy rolników z ministrem rolnictwa Czesławem Siekierskim oraz wiceministrem Michałem Kołodziejczakiem. W spotkaniu udział wzięli ci sami rolnicy, którzy uczestniczyli w marcowych rozmowach w Jasionce.
Były pewne ustalenia, które zostały zapisane i Ministerstwo miało się z tego wywiązać, ale tak naprawdę do tej pory nie zostało zrobione nic. Jako rolnicy wykonaliśmy gest dobrej woli, ale do tej pory nie zostało nic zmaterializowane. Nie ma żadnych konkretów. -oświadczył przewodniczący NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych, przekazuje serwis “wPolityce.pl”.
Strajk okupacyjny rolników w siedzibie MRiRW
Wczorajsze burzliwe rozmowy rolników z przedstawicielami resortu rolnictwa stanęły na niczym. Ciągłe składanie obietnic przez ministrów rolnictwa, ale również brak realizacji zapisów ustaleń z Jasionki, doprowadziło rolników do podjęcia decyzji o rozpoczęciu strajku okupacyjnego w budynku MRiRW.
Robimy strajk okupacyjny, zostajemy w ministerstwie, byśmy mogli porozmawiać z panem premierem. Pan premier ma przyjechać do nas i rozmawiać, byśmy ustalili sobie pewien schemat działania, żeby wypracować szereg rzeczy, które dzisiaj są potrzebne i dla rolników i dla państwa polskiego — powiedział Tomasz Obszański szef rolniczej "Solidarności".
Kto bierze udział w strajku rolników w ministerstwie rolnictwa?
Roman Kondrów z Podkarpackiej Oszukanej Wsi w rozmowie z Tygodnikiem Rolniczym stanowczo zaznacza, że potrzebne jest natychmiastowe wstrzymanie tranzytu oraz konkretne decyzje w sprawie dopłaty do zbóż. Po wczorajszym spotkaniu ministrowie resortu rolnictwa udali się do premiera na konsultacje.
Według rzecznika prasowego NSZZ Solidarność RI Adriana Wawrzyniaka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w środę 3 kwietnia pod siedzibą MRiRW pojawić się mogą rolnicy z całej Polski. Aktualnie strajkujący w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnicy to:
- Tomasz Obszański;
- Wiesław Gryn;
- Roman Kondrów;
- Rafał Nieżurbida;
- Władysław Serafin;
- Gabriel Janowski;
- Artur Koncik;
- Andrzej Sobociński.
Źródło: Tygodnik Rolniczy, wPolityce.pl




































