RolnikInfo.pl
Andrzej Lepper

unsplash.com / ollie mitchell; TRICOLORS/East News

Syn Andrzeja Leppera ma kłopoty. Gospodarstwo w katastrofalnej sytuacji

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Polakom, a w szczególności rolnikom, Andrzeja Leppera nie trzeba przedstawiać. Lider Samoobrony zapisał się w sercach ludzi jako osoba niezłomnie walcząca o los polskiej wsi. Rolnik i polityk zmarł tragiczną śmiercią w 2011 roku. Niestety, rodzina Andrzeja Leppera również i dziś nie ma powodów do uśmiechu. Jego syn - Tomasz - popadł w gigantyczne długi, a do jego drzwi zapukał komornik.

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość domu jednorodzinnego i obory we wsi Zielnowo w województwie zachodniopomorskim, które należą do rodziny Lepperów. Wskutek bankructwa Tomasza Leppera pod młotek poszły już grunty rolne oraz ciągnik. 

Kłopoty syna Andrzeja Leppera

Andrzej Lepper zmarł tragiczną śmiercią w wieku 57 lat. Rolnicy do tej pory wspominają go z sentymentem jako osobę, która za wszelką cenę walczyła o interesy ludzi wsi. W sierpniu od momentu śmierci lidera Samoobrony minie dokładnie dziesięć lat, jednakże ostatnimi czasy w mediach nazwisko Lepper stało się obecne na nowo.

Nie jest to jednak zasługą wspomnień o Andrzeju Lepperze, ale działań jego syna - Tomasza. Wszystko przez ogromne kłopoty finansowe, w które popadł 42-letni mężczyzna. Wedle informacji przekazywanych przez Super Express, o problemach syna lidera Samoobrony zrobiło się głośno w 2015 roku.

Wtedy to mieszkańcy z okolicy spostrzegli, że w Urzędzie Gminy Darłowo pojawiło się obwieszczenie o licytacji komorniczej 70 hektarów gruntu, które w przeszłości należały do Andrzeja Leppera, a po śmierci polityka stały się własnością jego syna.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Kolejny rozdział smutnej historii miał miejsce w 2018 roku, kiedy to wskutek licytacji młodszy z Lepperów utracił 11 hektarów ziemi rolnej oraz ciągnik. Grunty wylicytowano za 121 tysięcy złotych, a maszynę - za 158 tysięcy złotych.

Zdaniem komentatorów źródło problemów finansowych Tomasza Leppera tkwi w nierozsądnym planowaniu wydatków. Okazuje się bowiem, że mężczyzna kupił nowe traktory, na które zaciągnął kredyt na 2,5 miliona złotych. Niestety nie poradził sobie ze spłatą zaległych rat.  

Najpierw ziemie i maszyny, teraz dom 

Tomasz Lepper mieszka wraz ze swoją małżonką w domu jednorodzinnym położonym we wsi Zielnowo w województwie zachodniopomorskim. Skala długów, jakie ciążą na mężczyźnie, jest tak duża, że również nieruchomość odziedziczona po liderze Samoobrony została poddana licytacji komorniczej.

W pierwszej połowie maja 2021 roku po raz drugi odbyła się licytacja opisywanego domu wraz z działką liczącą prawie trzy hektary - komornik wycenił je na 600 tysięcy złotych, lecz nikt się nią nie zainteresował nawet za kwotę 400 tysięcy złotych.

Jak przekazuje Super Express, obok nieruchomości znajduje się ogromna obora o powierzchni 737 metrów kwadratowych, którą wyceniono na sprzedaż za 191 tysięcy złotych. Wystawiona na licytację komorniczą nieruchomość rolnicza ma wartość rynkową rzędu 287 tysięcy złotych.

Na nabycie domu należącego niegdyś do Andrzeja Leppera nie ma chętnych. Dzięki temu jego syn kupił sobie nieco czasu - kolejna licytacja komornicza w Zielnowie będzie miała miejsce za około pół roku. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: se.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

imgw przymrozki

Wiadomości

Kiedy nadejdą pierwsze przymrozki? IMGW podało najświeższe informacje

Czytaj więcej >
dożynki prezydenckie

Wiadomości

Dożynki Prezydenckie 2021. Do Warszawy zjechali rolnicy z całej Polski

Czytaj więcej >
pożar odpady

Wiadomości

Pożar nielegalnego składowiska odpadów na wsi. Śmieci pochodziły z Anglii i Niemiec

Czytaj więcej >
grzegorz puda

Wiadomości

Grzegorz Puda skrytykował poprzedni rząd. Stanowcze słowa z mównicy sejmowej

Czytaj więcej >
trąba powietrzna pogoda

Wiadomości

Pomorze: trąba lądowa nad wsią. IMGW ostrzega przed trudnymi warunkami pogodowymi

Czytaj więcej >
kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >