Królowa polskich ogrodów. Tuja jest niezwykle cenioną rośliną nie tylko ze względów estetycznych, ale także wyjątkowej praktyczności i łatwej uprawy. Kiedy i jak sadzić tuje? Jaki gatunek wybrać do swojego ogrodu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo w naszym artykule.
Króluje w ogrodach Polaków i nie tylko. Jest niezwykle ceniona za szybki wzrost i gwarancję prywatności, ale to nie są jej jedyne zalety. Sprawdź, jak obecność tui w ogrodzie wpływa dodatkowo na nasze zdrowie.
Hebe to wyjątkowa roślina, która naturalnie nie występuje w Polsce. Mimo to naprawdę dobrze radzi sobie w wielu domach, a nawet ogrodach. Dlaczego jednak hehe nie chce kwitnąć? Jest kilka powodów.Hebe pochodzi z Nowej Zelandii. W naszym kraju roślina ta może osiągnąć metr wysokości. Poznaj tajniku uprawy tej rośliny. Dzięki nim hebe szybko wypuści nowe pąki kwiatowe i będzie wyglądać zjawiskowo w ogrodzie.
Ogórki naprawdę porządnie wyjaławiają i zubożają glebę. Dlatego, zanim posadzimy coś po ogórkach, warto zastanowić się, co będzie po nich najlepiej rosło. Na czym polega płodozmian warzyw? Co możemy posadzić po ogórkach? O tym dowiecie się z tego artykułu.
Juka to popularna roślina zdobiąca nasze domy i ogrody. Jest jedną z najczęściej wybieranych przez Polaków roślin doniczkowych! Piękna, nietypowa i łatwa w uprawie – to cechy, za którą pokochały ją miliony! Zobacz, czy na pewno wiesz, czego potrzebuje juka do prawidłowego wzrostu.
Tuje zna każdy z nas. Można je spotkać w wielu ogrodach, zarówno tych naszych jak i miastowych. Nadają się, wręcz idealnie jako piękne zielone dekoracje. Ostatnio jednak zaczęto zadawać sobie pytanie: Czy w tujach mieszkają kleszcze? Postanowiliśmy bliżej zbadać temat i przekonać się, czy faktycznie tak jest.
Największym problemem kopru jest jego długie kiełkowanie, które może trwać nawet ponad dwa tygodnie. Ogrodnicy, aby przyspieszyć ten proces, stosują bardzo sprytną metodę moczenia nasion kopru w alkoholu. Dzięki temu zmiękczają okrywę nasienną i pozbawiają ich substancji, które hamują kiełkowanie. W efekcie koperek może wzejść nawet po 4 dniach.