Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Traktor

Traktor

ursus
19.03.2022 02:39 Zderzenie BMW i Ursusa. Internauci wydali okrutny osąd, OSP zabrała głos

Na swoim facebookowym profilu Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesiu poinformowała o zderzeniu samochodu osobowego marki BMW i ciągnika marki Ursus C-330. Na podstawie zaprezentowanych fotografii, wielu internautów bezpodstawnie wysnuło wniosek, że winę za kraksę ponosi kierowca BMW. W pewnym momencie krzywdzące komentarze internautów ukrócili administratorzy facebookowego profilu OSP w Zalesiu pisząc, iż 19-latek kierujący samochodem osobowym nie był winny zdarzeniu. Wypadek w BikówkuDo kolizji osobowego BMW i ciągnika marki Ursus C-330 doszło 2 czerwca 2021 roku około godziny 22:00 na drodze krajowej numer 50 w Bikówku, gminie Grójec, na terenie województwa mazowieckiego. Wedle wstępnych ustaleń policji wiadomo, że mężczyzna kierujący traktorem z opryskiwaczem był w trakcie prac sadowniczych i w pewnym momencie wjechał na drogę szybkiego ruchu. To właśnie w tym momencie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym samochodem osobowym. Rolnik doznał obrażeń ciała, wskutek czego musiał zostać przetransportowany do szpitala w Radomiu. Na podstawie fotografii udostępnionych przez OSP w Zalesiu wiemy, że zarówno BMW, jak i ciągnik rolniczy z opryskiwaczem uległy bardzo dużym zniszczeniom.

Ciągnik
19.03.2022 02:39 Dramatyczne sceny na polu. Rolnika przejechał jego własny ciągnik

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w Przybymierzu. Jest to wieś w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, w gminie Nowogród Bobrzański.

ursus
19.03.2022 02:38 29-letni Ursus na licytacji dla WOŚP. Zawrotna kwota na szczytny cel

Kultowy Ursus znalazł się na liście przedmiotów licytowanych na rzecz WOŚP dzięki firmie Dawtona Sp. z o.o. Licytacja Ursusa dla WOŚPPodczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ludzie z całej Polski zbierali fundusze dla potrzebujących pod hasłem Finał z głową – dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W trakcie wydarzenia, poza wpłacaniem datków, można zawsze licytować niezwykłe przedmioty. Wśród nich znalazł się także kultowy Ursus C-330. Na aukcji zamieszczonej na portalu allegro.pl możemy przeczytać: Z okazji 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezentujemy Państwu legendarny ciągnik URSUS C-330M, potocznie nazywany także „trzydziestką”. Model i wiek nie zostały wybrane przypadkowo, ponieważ Dawtona obchodzi w tym roku swoje 30-lecie, a prezentowana „trzydziestka” ma… 29 lat!O samym pojeździe napisano: Data pierwszej rejestracji ciągnika to 23.10.1992 rok. Ciągnik jest sprawny i odnowiony, łącznie z nowymi oponami. Z okazji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy traktor ma specjalnie zaprojektowany design. Widać na nim serduszka WOŚP, jak i motywy przewodnie tegorocznej edycji. Pojazd jest przechowywany w zamkniętym pomieszczeniu. Zwycięzca licytacji będzie mógł go odebrać w Lesznie, gdzie mieści się jeden z zakładów firmy Dawtona.

traktor
19.03.2022 02:38 Rolnicy kupili setki maszyn. Rynek traktorów w styczniu 2021 roku

Można powiedzieć, że początek roku na rynku maszyn rolniczych okazał się być całkiem pozytywny. Mimo to w statystykach zauważalne jest lekkie hamowanie - w grudniu zarejestrowano 367 nowych traktorów więcej. Rynek nowych traktorów w styczniuTo, w jakim tempie i jak wiele ciągników kupują i rejestrują rolnicy, jest dobrym odzwierciedleniem sytuacji ekonomicznej panującej w polskich gospodarstwach rolnych. Każdy zakupiony ciągnik cieszy - również dlatego, że jest to niezwykle ważna, przyszłościowa inwestycja. Jak podaje portal sadyogrody.pl powołując się na dane agencji Martin&Jacob, w styczniu 2021 roku zarejestrowano 610 nowych traktorów rolniczych. W styczniu 2020 roku było to szesnaście pojazdów mniej. Optymizm może być zatem umiarkowany, bo w grudniu odnotowano dużo większą liczbę kupionych traktorów - całe 977 sztuk.Prym na rynku nowych ciągników wiedzie New Holland - w styczniu sprzedano ich 126 sztuk, co sprawia, że około 20% nowych ciągników w Polsce opatrzonych jest logo tej marki. Na drugim miejscu wśród najbardziej popularnych traktorów rolniczych jest japońska Kubota. Firmie tej udało się sprzedać w Polsce 85 sztuk, co jest bardzo dobrym wynikiem w statystykach azjatyckiego producenta. Podium zamyka tutaj czeski Zetor - niegdyś jego popularność wśród polskich rolników zmalała, a obecnie wraca nieco do łask. W styczniu 2021 roku ciągników tej marki sprzedano niewiele mniej niż w przypadku Kuboty - 81 sztuk.

ciągnik
19.03.2022 02:37 Luty: duże zainteresowanie nowymi ciągnikami rolniczymi. Wzrost sprzedaży o 25%

Rolnicy kupili 847 nowych ciągników rolniczych do swoich gospodarstw. Eksperci wskazują, że tak wyraźna tendencja wzrostowa w obszarze kupna nowych ciągników jest sytuacją, która nie miała miejsca od wielu miesięcy. Sprzedaż ciągników w lutymCiągnik jest niezbędnym narzędziem pracy w gospodarstwie, toteż trudno wyobrazić sobie codzienność rolnika bez tego typu maszyny. Gospodarze kupują bardzo często traktory używane, głównie ze względu na ich przystępność cenową. Niemniej jednak najważniejsze i najbardziej zaskakujące wieści dochodzą z rynku nowych maszyn. Jak podaje agencja Martin&Jacob, w lutym 2021 roku rolnicy kupili 847 nowych ciągników, co oznacza wzrost sprzedaży o 25% wobec lutego 2020 roku.Firma z uwagą obserwuje zmiany na rynku maszyn rolniczych, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, jakie nastroje panują w polskich gospodarstwach rolnych. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiały wideo: [EMBED-3]Obecną sytuację można określić jako dążenie rolników do lokowania pieniędzy i inwestowania. Jak podaje wspomniana agencja, w styczniu rolnicy zdecydowali się na zakup nowych traktorów aż 610 razy. Również te dane ukazały rosnący trend zainteresowania tego typu maszynami wobec stycznia 2020 roku.

Policja - kradzież
19.03.2022 02:36 Wysokie Mazowieckie: Od pięciu miesięcy okradali rolników. Straty oszacowano na 240 tys. zł

Zgłoszenia o kradzieżach wpływały na policję w Wysokiem Mazowieckiem od października ubiegłego roku. Jak informują funkcjonariusze, najczęściej do kradzieży dochodziło w nocy w powiecie wysokomazowieckim. - Sprawcy, wykorzystując nieobecność właścicieli lub ich sen, kradli z posesji i budynków gospodarczych między innymi ciągniki rolnicze, sprzęt rolniczy, olej napędowy, elektronarzędzia, a nawet materiały budowlane - poinformowali funkcjonariusze z KPP Wysokie Mazowieckie.

ciągniki traktory
19.03.2022 02:36 Zatrzymano przewóz traktorów z Wielkiej Brytanii do Polski. Przekroczono masę o 3,8 tony

Okazało się bowiem, że rzeczywista masa całkowita pojazdu wyniosła 43,8 ton zamiast dopuszczalnych 40 ton. Transport został zatrzymany przez pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Zbyt duża masa całkowita pojazduDo sytuacji doszło 12 kwietnia 2021 roku na drodze krajowej numer 10. To właśnie tam do rutynowej kontroli został zatrzymany tzw. pojazd członowy, na którym transportowane były dwa traktory z Wielkiej Brytanii. Miejscem docelowym transportu miał być Toruń, jednakże szybko okazało się, że maszyny rolnicze nie dotrą do miasta w oczekiwanym terminie. Dlaczego? Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Drogowego z Bydgoszczy na podstawie wstępnego oglądu wysnuli przypuszczenie, że masa całkowita pojazdu członowego przewożącego traktory mogła być wyższa, niż było to podane w dokumentach. Pracownicy WITD przeanalizowali zarówno dokumenty dopuszczające ciągniki do ruchu drogowego i CMR. Później pojazd został skontrolowany pod względem masy całkowitej i nacisków osi na stanowisku kontroli. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-5]Przypuszczenia pracowników WITD okazały się być trafne, bowiem pojazd członowy był cięższy o 3,8 tony od wartości dopuszczalnej w przepisach. Warto przy okazji dodać, że zewnętrzne wymiary pojazdu wyniosły 17,35 metrów (długość) i 4,14 metrów (wysokość).

traktor
19.03.2022 02:36 Czy za brudne koła ciągnika można dostać mandat? Wyjaśniamy

Ziemia, błoto czy obornik przenoszone na masywnych kołach maszyn rolniczych wprost na sąsiadujące z polami drogi publiczne mogą stać się źródłem dużego zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Mandat za brudne kołaPostawmy sprawę prosto: za sam fakt posiadania brudnych kół pojazdu nie dostaje się mandatu; karę grzywny otrzymuje się w momencie, gdy zanieczyszczenia zgromadzone na oponach są przenoszone na drogi, z których korzystają inni ludzie. Nadmiarowa ilość piasku, błota, obornika i ziemi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Jedna część rolników twierdzi, że zawsze czyści koła swoich traktorów po zakończeniu pracy na polu, by nie nanosić zabrudzeń na drogę asfaltową. Jest jednak i druga grupa rolników, która twierdzi, że po całym dniu ciężkiej pracy nie ma ochoty myśleć o dodatkowym czyszczeniu kół. Niestety, z prawnego punktu widzenia taki argument nie ma logicznego umocowania. Priorytetem jest bowiem wspólne bezpieczeństwo na drodze. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-6]

rolnik
09.05.2021 02:00 Francusko-belgijska granica przesunięta. Rolnik może mieć kłopoty

Sprawił tym samym, że powierzchnia Belgii została powiększona kosztem terytorium Francji. Rolnik będzie musiał czym prędzej przywrócić kamień na swoje pierwotne miejsce - w przeciwnym wypadku grozi mu kara nałożona przez państwo. Rolnik przesunął granicę państwRolnicy w każdym kraju na świecie podczas uprawiania ziemi zmagają się z wieloma obiektami, które znajdują na polach. Zazwyczaj są to mniejsze lub większe kamienie, niekiedy pozostałości po konfliktach zbrojnych w postaci niewybuchów. Czasami jednak dochodzi do sytuacji, w której przeszkodą w uprawie ziemi staje się słup lub kamień graniczny. Dla zarysowania sytuacji warto zaznaczyć, że granica francusko-belgijska oznaczona jest występującymi regularnie charakterystycznymi kamieniami. Aktualnie obowiązująca granica obydwu wymienionych państw została wyznaczona w 1820 roku i rozciąga się na dystansie 620 kilometrów. Na linii tej znajdują się jednakże wioski, a wraz z nimi - pola uprawne, na których pracują rolnicy. Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo: [EMBED-10]Kamień graniczny, który znajdował się na polu rolnika mieszkającego we wsi Erquelinnes w Belgii, nie był głęboko osadzony w gruncie, toteż farmer bez większego trudu przesunął go o 2,29 metra dalej. Dzięki temu mógł kontynuować prace polowe bez omijania przeszkody. Jak się jednak okazało, pozornie mało istotne działanie nie przeszło bez echa.