Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Trzy miesiące aresztu dla 19-latka. Podpalił stodołę, bo nie dostał piwa
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 17.02.2024 22:16

Trzy miesiące aresztu dla 19-latka. Podpalił stodołę, bo nie dostał piwa

zakuty kajdankami
Pixabay/4711018

Młody mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami. Postawiony został mu zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Powód? Znajomy nie kupił mu w sklepie piwa. 19-latek postanowił się zemścić i...podpalił mu stodołę! Sprawą zajęła się prokuratura.

Podpalenie beli siana

Do zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych w poniedziałek 12 lutego. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej otrzymali zgłoszenie od właściciela gospodarstwa, który odkrył pożar na terenie swojej stodoły. 

Z oficjalnego komunikatu kolbuszowskiej KPP wynika, że gospodarz wychodząc z domu zauważył, że palą się jego bele z sianem. Podchodząc z zimną krwią do nagłej sytuacji, właściciel stodoły usiłował ugasić pożar samodzielnie. Polewanie palących się beli wodą z wiaderek stłumiło ogień. Przerażony mężczyzna postanowił powiadomić policję.

Biedronka podpadła rolnikom. Będzie ogromna blokada

Co było powodem zemsty nastolatka?

Jak się okazało, gospodarz mieszkający w miejscowości Kolbuszowa Górna (woj. podkarpackie) domyślił się, że było to celowe popalenie, potrafił nawet wskazać winnego całemu zajściu.

Z jego relacji wynikało, że kilka godzin wcześniej był w sklepie, gdzie znany mu młody mężczyzna zażądał, aby kupił mu piwo. Kiedy odmówił, ten miał zagrozić, że podpali jego posesję. Dlatego zgłaszający podejrzewał, że pożar może mieć związek z tym zdarzeniem” –  przekazuje nadkomisarz Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

19-latek przemyśli swój czyn za kratkami

Policjanci niezwłocznie powiadomili straż pożarną, aby ta dogasiła nadal tlące się bele siana. Na miejscu funkcjonariusze z wydziału kryminalnego podjęli czynności mające potwierdzić otrzymane informacje, co miało doprowadzić do ustalenia sprawcy podpalenia. Niedługo potem mściwy nastolatek został zatrzymany. Jak się okazało, był to 19-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. 

Po zgromadzeniu niezbędnych dowodów, 19-latek usłyszał m.in. zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Wczoraj (15 lutego –przyp. red.), na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztu – przekazuje KPP w Kolbuszowej.

Tagi: Pożar Piwo