RolnikInfo.pl
dom na wsi

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W domu na wsi znaleziono groźne zwierzę. Internauta zwrócił uwagę na jeden fakt

21 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Mieszkańcy wsi, ze względu na bliskie sąsiedztwo natury, od czasu do czasu są świadkami nietypowych odwiedzin dzikiej zwierzyny na swoich posesjach. Choć w większości przypadków zdarzenia te można postrzegać jako przyrodnicze ciekawostki, to niektóre z nich mogą wywołać niemałą panikę. Jak podaje Interia.pl, do domu w Maciejowie wpełzła żmija zygzakowata.

Na pomoc wezwano straż pożarną. Jeden z internautów, komentujący zajście w Maciejowie, dodał, że choć ludzie obawiają się żmii, to są to zwierzęta, które tak naprawdę chronią człowieka i jego rolniczą działalność.

Wizyta żmii zygzakowatej

Żmija zygzakowata jest jednym z niewielu gatunków zwierząt w naszym kraju, których jad może zagrażać zdrowiu i życiu człowieka.

Choć zwierzę to raczej unika człowieka i atakuje w swojej obronie, to nie należy zapominać, że ukąszenie może być groźne zwłaszcza dla dzieci i osób starszych.

W niedzielę 20 czerwca 2021 roku żmija zygzakowata wpełzła do jednego z domów we wsi Maciejów w powiecie kluczborskim na terenie województwa opolskiego.

odrolnienie

Rolniczka chce zablokować odrolnienie ziemi. Zaskakujący powód

CZYTAJ DALEJ

Zaniepokojeni mieszkańcy bez chwili zwłoki poinformowali straż pożarną o obecności nietypowego gościa .

Akcja ze żmiją w roli głównej

Jak podaje portal Interia.pl, na miejsce przyjechali druhowie z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Strażacy zlokalizowali gada we wnęce pod progiem wejściowym z tarasu do domu. Żmije należą do zwierząt, które lubią wygrzewać się na słońcu - niewykluczone, że gad wypoczywał na nagrzanym tarasie, a usłyszawszy nieznajome dźwięki, skrył się pod wejściem do domostwa.

Na szczęście akcja strażaków zakończyła się pełnym sukcesem - żmija została przewieziona na leśny teren i wypuszczona na wolność.

Jeden z internautów bardzo celnie skomentował rolę żmii w przyrodzie, zwracając uwagę na ogromny pożytek z jej obecności:

a

Warto zaznaczyć, że żmije zygzakowate - choć potencjalnie groźne - unikają bezpośredniej konfrontacji z człowiekiem. Nigdy nie należy tych zwierząt zaczepiać, ani się do nich zbliżać - w obawie o swoje bezpieczeństwo gad może zaatakować i dotkliwie ukąsić.

Jad żmii jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci i osób starszych - w przypadku zdrowych osób dorosłych może wywołać nieprzyjemne objawy (podobne do wstrząsu anafilaktycznego) i potrzebę obserwacji w szpitalu.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: interia.pl, medonet.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >