Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Dzień, w którym Gienek i Andrzej nie przyjmą gości. Powód zaskakuje
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:40

Dzień, w którym Gienek i Andrzej nie przyjmą gości. Powód zaskakuje

gienek i andrzej
YouTube.com / Rolnik Info

Choć Gienek i Andrzej Onopiukowie są praktycznie zawsze otwarci na wizyty swoich fanów w domu w Plutyczach, to po raz kolejny za pośrednictwem mediów społecznościowych powiadomili o tym, że przez jeden dzień odwiedziny w ich gospodarstwie nie będą możliwe.

Chodzi dokładnie o niedzielę 27 czerwca 2021 roku - z informacji, które pojawiły się na profilu rolników można wywnioskować, że powodem jest prawosławne święto, podczas którego przez wieś przejdą procesje.

Odwiedziny u Gienka i Andrzeja odwołane

Dziś, w niedzielę 27 czerwca 2021 roku w Plutyczach ma miejsce ważne święto związane z wyznaniem prawosławnym - tzw. obchody, podczas których przez wieś przechodzi kolorowa procesja.

Podczas procesji, na której obecni są mieszkańcy okolicy, jak i duchowni, wierni Kościoła Wschodniego modlą się przy przydrożnych kapliczkach.

Gienek i Andrzej Onopiukowie informację o religijnym święcie opublikowali na swoim profilu na Facebooku dwukrotnie - najwyraźniej bardzo im zależy, by fani serialu Rolnicy. Podlasie umożliwili mieszkańcom wsi spokojne przeżycie duchowego święta.

Reakcje internautów

Czy Gienek i Andrzej będą brali udział w religijnym święcie, o którym napisali na swoim Facebooku?

Choć obydwoje identyfikują się z prawosławnym odłamem chrześcijaństwa, to nie zdradzają wielu szczegółów na temat swojego życia religijnego.

Na prośby Gienka i Andrzeja odpowiedzieli w komentarzach ich wierni fani - wiele osób wyrażało jednak wątpliwość, czy widzowie serialu Rolnicy. Podlasie rzeczywiście uszanują prośbę Onopiuków i przełożą wizytę w Plutyczach na inny dzień.

Jeszcze inni internauci wyrażali chęć uczestnictwa w prawosławnym święcie, wskazując, że chcieliby przy tym uszanować lokalne zwyczaje.

Czy w dzisiejszą niedzielę fani serialu Rolnicy. Podlasie pozwolą mieszkańcom Plutycz na chwilę wytchnienia?

Relacje z sytuacji we wsi z pewnością pojawią się w kolejnych postach popularnych rolników z Podlasia.

>

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródła: Facebook / Gienek i Andrzej