RolnikInfo.pl
Policja - zniszczenia

Komenda Powiatowa Policji w Jaworze

Dokonał zniszczeń w gospodarstwie rolnym. Wpadł w ręce policji z jednego powodu

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

23-latek został zatrzymany w związku ze zniszczeniami dokonanymi między innymi w gospodarstwie rolnym na terenie gminy Mściwojów (woj. dolnośląskie). Jak się okazało, mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy policji przez ślad buta pozostawiony na polu. Mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie w sprawie wpłynęło na Komendę Powiatową Policji W Jaworze w niedzielę 9 maja bieżącego roku. Jak się okazało, w jednym gospodarstw rolnych na terenie gminy Mściwojów zniszczonych zostało ponad 800 sadzonek różnych roślin. Oficer Prasowy KPP w Jaworze asp.szt. Ewa Kluczyńska przekazała, że zgodnie ze zgłoszeniem, zniszczeń dokonano w nocy z 8 na 9 maja bieżącego roku. 

Sprawca wpadł w ręce policji 

Na terenie gospodarstwa rolnego, na którym dokonano zniszczeń, pojawili się funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczyli ślady pozostawione na polu. Jak się okazało, jednym ze śladów był odcisk obuwia sprawcy.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Oficer Prasowy KPP w Jaworze asp.szt. Ewa Kluczyńska powiadomiła, ze już następnego dnia doszło do zatrzymania w sprawie. Funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny zabezpieczyli parę butów, które idealnie pasowały do pozostawionych na polu śladów. Właściciel butów - 23-letni mieszkaniec gminy Mściwojów został zatrzymany.

23-latek miał więcej na sumieniu 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Kluczyńską, wyżej opisane zniszczenia nie były jedynymi, które na sumieniu miał mieszkaniec gminy Mściwojów. 

- Śledczy ustalili bowiem, że 23-latek, tej samej nocy dokonał jeszcze jednego uszkodzenia mienia w tej samej miejscowości - przekazała asp.szt. Ewa Kluczyńska. Miesz

Jak się okazało, mężczyzna zniszczył jeszcze bramę wjazdową prowadzącą do sąsiedniej z posesji i uszkodził klomb i sadzonki. We wtorek 11 maja bieżącego roku mężczyzna usłyszał zarzuty. 23-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Co więcej, usprawiedliwiać miał się "zbyt dużą ilością spożytego alkoholu"

23-latek za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, ale nie tylko. Niezależnie od wyroku w sprawie, będzie musiał zapłacić za naprawienie wyrządzonych szkód. Pokrzywdzony właściciel gospodarstwa rolnego wycenił straty na kwotę 10 tysięcy złotych.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Jaworze

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Policja

Aneta Wasilewska

Absolwentka filologii ukraińskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >