Koniec z "polityczną poprawnością"? John Deere skupia się na "potrzebach klientów"

Producent sprzętu rolniczego, John Deere, ogłosił w tym tygodniu ograniczenie szeregu inicjatyw związanych z różnorodnością, równością i inkluzywnością (DEI).
Skupienie na klientach
W oświadczeniu wydanym we wtorek firma poinformowała o likwidacji lub zmianie wielu wewnętrznych polityk i programów, dodając, że „zaufanie i pewność naszych klientów są dla wszystkich w John Deere najwyższej wartości”.
John Deere zapowiedział również, że „zweryfikuje wszystkie obowiązkowe materiały szkoleniowe i polityki firmy w celu zapewnienia braku społecznie motywowanych treści” oraz „potwierdzi w ramach firmy, że istnienie kwot różnorodności i identyfikacji zaimków nigdy nie było i nie jest polityką firmy”.
Tragedia w polskiej wsi. Nie żyje 45-letni rolnik, prasował słomę na poluZmiany w grupach pracowniczych
Firma ogłosiła również, że wszystkie robocze grupy pracownicze będą teraz skupiać się „wyłącznie na rozwoju zawodowym, nawiązywaniu kontaktów, mentorowaniu i wspieraniu działań rekrutacyjnych talentów”.
W oświadczeniu stwierdzono, że zmiany oparte są na zaangażowaniu firmy w reagowanie na opinie klientów. „Aby najlepiej służyć naszym klientom i pracownikom, Deere zawsze słucha opinii i szuka możliwości poprawy” – czytamy w oświadczeniu. „Dlatego konsekwentnie priorytetyzujemy wewnętrzne polityki, które są bardziej zgodne z naszą strategią biznesową, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów”.
Presja społeczna
Chociaż John Deere nie odniósł się do żadnych konkretnych opinii klientów, firma została zaatakowana na początku tego miesiąca na platformie społecznościowej X, wcześniej znanej jako Twitter, przez konserwatywnego aktywistę Robby’ego Starbucka.
W poście z 9 lipca Starbuck oskarżył John Deere o finansowanie wydarzeń Pride dla dzieci, zachęcanie pracowników do wymieniania preferowanych zaimków opartych na płci we wszystkich komunikatach firmowych oraz posiadanie grup zasobów pracowniczych skupionych na osobach kolorowych i LGBTQ.
Trend w branży
John Deere jest drugą firmą z branży rolniczej, która w ostatnich miesiącach ograniczyła lub wyeliminowała różne inicjatywy DEI.
W czerwcu firma Tractor Supply Company, z siedzibą w Tennessee, zajmująca się sprzedażą artykułów rolniczych i wyposażenia, ogłosiła znaczne ograniczenie swoich programów DEI i celów związanych z emisją dwutlenku węgla, w tym eliminację wszystkich stanowisk związanych z DEI w firmie.


































