RolnikInfo.pl > Wieś > Kosił trawę na łące. Nagle oczom rolnika ukazał się zaskakujący widok
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:40

Kosił trawę na łące. Nagle oczom rolnika ukazał się zaskakujący widok

łąka
unsplash.com / fot. Kristine Cinate

Podczas prac polowych często dochodzi do ciekawych i zaskakujących odkryć, które uchylają - zdawałoby się, że zamknięte już - drzwi do przeszłości. Tym razem na posesji we wschodniej Polsce podczas koszenia trawy na łące rolnik znalazł pistolet.

Gdy mężczyzna przyszedł na komisariat policji, by zgłosić znalezienie nietypowego przedmiotu, okazało się, że jest to zabytkowy Browning pochodzący z około 1900 roku.

Okruchy przeszłości ukryte między źdźbłami traw

W środę 30 czerwca 2021 roku policjanci z Włodawy opublikowali na swojej oficjalnej stronie internetowej informację dotyczącą znalezienia zabytkowego pistoletu na jednej z rolniczych posesji w gminie Włodawa na terenie województwa lubelskiego.

Wszystko zaczęło się od rutynowego koszenia łąki - rolnik, który pracował na opisywanym terenie, w pewnym momencie trafił na niewielki, metalowy obiekt. Okazała się nim być nietypowa broń.

Co ciekawe, 46-letni rolnik po dniu pracy odłożył pistolet na półkę i zapomniał o nim na całe dwa miesiące. Po tym czasie zdecydował, że sprawę należy zgłosić na policję.

Wizyta na komisariacie o godzinie 4:00 nad ranem

Jak relacjonują włodawscy policjanci, 46-letni rolnik udał się na komisariat o godzinie 4:00 nad ranem, ufając, że o tak nietypowej porze funkcjonariusze mają więcej czasu dla interesantów.

Usiadłszy przed jednym z policjantów, stwierdził, że znalazł na łące broń. Kiedy został zapytany, gdzie znajduje się pistolet, położył go na stole przed funkcjonariuszem.

Prawdomówny rolnik przyznał, że na dwa miesiące po prostu zapomniał o istnieniu broni, która przez cały czas spokojnie leżała u niego w domu.

Jak już wcześniej wspomniano, pistolet okazał się być zabytkowym egzemplarzem marki Browning, które produkowano około 1900 roku.

Policjanci wskazują, że wszelkiego rodzaju broń i pociski należy pozostawić w miejscu znalezienia, a przede wszystkim ich nie dotykać - zawsze istnieje bowiem prawdopodobieństwo niekontrolowanego wybuchu.

W momencie, gdy podczas prac polowych znajdujemy podejrzany przedmiot, należy niezwłocznie poinformować o tym służby pod numerem 112 lub 998.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: lubelska.policja.gov.pl