RolnikInfo.pl
łąka

unsplash.com / fot. Kristine Cinate

Kosił trawę na łące. Nagle oczom rolnika ukazał się zaskakujący widok

1 Lipca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Podczas prac polowych często dochodzi do ciekawych i zaskakujących odkryć, które uchylają - zdawałoby się, że zamknięte już - drzwi do przeszłości. Tym razem na posesji we wschodniej Polsce podczas koszenia trawy na łące rolnik znalazł pistolet.

Gdy mężczyzna przyszedł na komisariat policji, by zgłosić znalezienie nietypowego przedmiotu, okazało się, że jest to zabytkowy Browning pochodzący z około 1900 roku.

Okruchy przeszłości ukryte między źdźbłami traw

W środę 30 czerwca 2021 roku policjanci z Włodawy opublikowali na swojej oficjalnej stronie internetowej informację dotyczącą znalezienia zabytkowego pistoletu na jednej z rolniczych posesji w gminie Włodawa na terenie województwa lubelskiego.

Wszystko zaczęło się od rutynowego koszenia łąki - rolnik, który pracował na opisywanym terenie, w pewnym momencie trafił na niewielki, metalowy obiekt. Okazała się nim być nietypowa broń.

Co ciekawe, 46-letni rolnik po dniu pracy odłożył pistolet na półkę i zapomniał o nim na całe dwa miesiące. Po tym czasie zdecydował, że sprawę należy zgłosić na policję.

zapach

Partia chce ograniczenia zapachów wsi. Złożono projekt ustawy

CZYTAJ DALEJ

Wizyta na komisariacie o godzinie 4:00 nad ranem

Jak relacjonują włodawscy policjanci, 46-letni rolnik udał się na komisariat o godzinie 4:00 nad ranem, ufając, że o tak nietypowej porze funkcjonariusze mają więcej czasu dla interesantów.

Usiadłszy przed jednym z policjantów, stwierdził, że znalazł na łące broń. Kiedy został zapytany, gdzie znajduje się pistolet, położył go na stole przed funkcjonariuszem.

Prawdomówny rolnik przyznał, że na dwa miesiące po prostu zapomniał o istnieniu broni, która przez cały czas spokojnie leżała u niego w domu.

Jak już wcześniej wspomniano, pistolet okazał się być zabytkowym egzemplarzem marki Browning, które produkowano około 1900 roku.

Policjanci wskazują, że wszelkiego rodzaju broń i pociski należy pozostawić w miejscu znalezienia, a przede wszystkim ich nie dotykać - zawsze istnieje bowiem prawdopodobieństwo niekontrolowanego wybuchu.

W momencie, gdy podczas prac polowych znajdujemy podejrzany przedmiot, należy niezwłocznie poinformować o tym służby pod numerem 112 lub 998.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >