Nie tylko Pudzian. Ci artyści mają wiele wspólnego z rolnictwem
Czy praca na roli może być dla każdego? Zdecydowanie! Współczesne rolnictwo to nie tylko praca, ale i pasja, która fascynuje nawet osobistości znane ze szklanych ekranów. Swoje gospodarstwo rolne prowadzi Mariusz Pudzianowski, Michał Żebrowski czy Rudi Shubert. Zobaczcie, kto jeszcze doskonale odnajduje się za kierownicą ciągnika czy na roli.
Mariusz "Pudzian" Pudzianowski ma sad i plantacje borówki
Polski strongman, jeden z najbardziej popularnych sportowców w kraju, od dłuższego czasu "zakłada buty" sadownika i z dumą prezentuje światu swoją działalność. Mariusz Pudzianowski znany jako Pudzian, to nie tylko sławny sportowiec, ale też i przedsiębiorca z wieloma biznesami czy pasjonat rolniczej działalności, jaką jest wiśniowy sad, uprawa borówki amerykańskiej i zbóż.
Jego gospodarstwo rolne mieści się w Białej Rawskiej w woj. łódzkim. W gospodarstwie Pudziana można zobaczyć kombajny samojezdne do zbioru wiśni, kilka ciągników, a nawet kombajn zbożowy, który dla Mariusza nie stanowi żadnego wyzwania. W jednym z wywiadów strongman przyznał, że sam udoskonala i modernizuje swoje sprzęty.
Lasy Państwowe wydały pilny komunikat. Auta grzybiarzy zastawiły dojazd do rannej kobietyMichał Żebrowski od dziecka kochał góry i tamtejsze klimaty
Michał Żebrowski to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny oraz dyrektor Teatru 6. piętro. Najmocniej kojarzony jest z rolami z filmach "Ogniem i Mieczem", "Pan Tadeusz" czy "Wiedźmin" oraz od wielu lat związany z serialem "Na dobre i na złe" Żebrowski, od dziecka był często zabierany w góry, gdzie z czasem postanowił wybudować dom i razem ze swoją żoną Aleksandrą, zająć się ekologicznym rolnictwem.
Jego ukochane miejsce w Brzegach na Podhalu, to swoista odskocznia od codziennego świata kamer, blasku fleszy i pracy na scenie. Michał Żebrowski obecnie prowadzi kilkuhektarowe gospodarstwo rolne, nastawione na hodowle ryb, zwierząt na mięso, produkcje nabiału czy warzyw ekologicznych. Kilka lat temu zafundował sobie ciągnik o wartości 200 tys. zł.
Wiem, że rolnik to znacznie więcej niż zawód. To ciężka praca dzień po dniu. Nie polega ona na siedzeniu w eleganckim biurze, czy przeglądaniu internetu. Rolnicy urabiają sobie ręce, by wytwarzać żywność, podczas gdy inni dopiero przewracają się na drugi bok - mówi Michał Żebrowski cytowany przez serwis "agropolska.pl".
Rudi Schubert i Piotr Bałtroczyk to też rolnicy
Siedemdziesięcioletni dziś Rudi Schubert to autor piosenek "Córka rybaka" czy "Monika - dziewczyna ratownika". Oprócz występów na polskiej estradzie, Schubert znany jest również jako kompozytor, satyryk, prezenter telewizyjny oraz aktor. Prowadzący teleturniej "Śpiewające fortepiany", dziś zajmuje się 20 hektarowym gospodarstwem agroturystycznym "Folwark Otnoga" na Kaszubach. W Otnodze można nie tylko skorzystać z noclegu, ale też spróbować swojskich wędlin przygotowanych przez Schuberta.
Dużo większe gospodarstwo rolne prowadzi inny satyryk, Piotr Bałtroczyk. Na 130 hektarach ziemi położonej we wsi Tuławki pod Olsztynem, Bałtroczyk uprawia rośliny i zboża. Na jego podwórku oprócz zabudowań gospodarczych, można znaleźć pokaźny park maszynowy, w tym kombajny, traktory ustawione równo obok siebie. Piotr Bałtroczyk oprócz gospodarzenia, kupił zabytkowy XIX-wieczny młyn w Smolajnach, który wciąż mieli mąkę.
Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz mają swój kawałek ziemi
Aktorka i jej mąż choreograf są właścicielami dworku Emilin w małej wsi Jajkowice, położonej w województwie łódzkim, w powiecie rawskim. Dworek w tej szlacheckiej wsi dawno stracił swą świetność, jednak Urbańska i Józefowicz podjęli się kosztownej renowacji, dzięki czemu dziś dworek wygląda jak za dawnych czasów. Małżeństwo zajmuje się sadem i ogrodnictwem, a w szczególności uprawą ziemniaków i buraków.
Natasza znalazła przypadkiem w internecie ogłoszenie o sprzedaży. Przyjechaliśmy obejrzeć, a tu stary park z aleją grabową, sad z jabłoniami, gruszami, śliwami, czereśnią. Poprzedni właściciel trzymał tu konie, więc wszystko było dość zarośnięte. – mówi Janusz Józefowicz w wywiadzie dla Werandy.
Antoni Pawlicki poszedł w eko rolnictwo
Aktor znany z seriali telewizyjnych, takich jak "Komisarz Alex" czy "Czas honoru" oraz filmów "Katyń" i "Dlaczego nie!", Antoni Pawlicki postanowił zająć się działalnością rolniczą. Razem ze swoimi znajomymi na 50 hektarach ziemi prowadzą produkcję ekologiczną.
Na razie skupiamy się na produkcji warzyw, owoców, ziół i pra zbóż - poinformował za pośrednictwem Facebooka Antoni Pawlicki.
Aktor uczy się rolnictwa ekologicznego w ramach Rolniczej Spółdzielni Ostoja Natury w Tomaszynie nieopodal Olsztynka. Sprawdziliśmy, czym jest Ostoja Natury. Imponujące przedsięwzięcie.
Ostoja Natury to rolniczy ekosystem jutra stanowiący model gospodarstwa referencyjnego – smart village. Grupa producentów tworzy tu metodami ekologicznymi wysokiej jakości żywność, dystrybuowaną bezpośrednio do klientów poprzez platformę sprzedażową, nie wymagającą udziału pośredników. Ta ekologiczna farma stanowi zamknięty obieg, w którym odpad jest paliwem, a dzięki temu gospodarstwo produkuje energię, umożliwia całoroczną produkcję żywności i działa efektywniej zapewniając większe plony. - czytamy na oficjalnej stronie "Ostoja Natury".
Jak widzicie, nawet znani i lubiani aktorzy, piosenkarze czy satyrycy czasem potrzebują zmian w życiu i szukają miejsca, które pomoże im odnaleźć spokój i wytchnienie. Takim miejscem jest wieś, a ucieczką od blasku fleszy jest praca na roli, która często łączy przyjemne z pożytecznym.