Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > 77-latek nie ustąpił pierwszeństwa. Ursus rozsypał się w drobny mak
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:41

77-latek nie ustąpił pierwszeństwa. Ursus rozsypał się w drobny mak

ursus
lubelska.policja.gov.pl

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego i samochodu osobowego doszło we wtorek 27 lipca 2021 roku - podaje lubelska policja. 77-letni mężczyzna kierujący ursusem nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy audi - w efekcie doszło do zderzenia się maszyn na skrzyżowaniu.

Pojazd rolniczy rozsypał się na części, a 77-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Traktorzysta nie ustąpił pierwszeństwa

Wśród przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych prym wiedzie rozwijanie nadmiernych prędkości, a także nagminne nieustępowanie pierwszeństwa.

Druga z wymienionych kwestii stała się źródłem kolizji, do której doszło we wtorek 27 lipca 2021 roku w Dołhobrodach w gminie Hanna na terenie województwa lubelskiego.

Jak podaje policja na swojej oficjalnej stronie internetowej, wyjeżdżający z drogi podporządkowanej 77-latek kierujący ursusem nie ustąpił pierwszeństwa 32-latkowi poruszającemu się audi.

W wyniku nieprzestrzegania przepisów drogowych doszło do kolizji dwóch pojazdów.

Dalszy rozwój zdarzeń w Dołhobrodach

Zgłoszenie o kolizji w Dołhobrodach funkcjonariusze policji otrzymali około godziny 9:35. Gdy udali się na miejsce, ich oczom ukazał się niepokojący widok, jakim był rozsypany w drobny mak ciągnik rolniczy.

Powodem tak drastycznego finału była zapewne nie tylko siła zderzenia obydwu maszyn, ale też sędziwy wiek ursusa.

Jak ustalili policjanci, obydwaj kierowcy byli mieszkańcami gminy Hanna. Młodszy z nich nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast 77-letni rolnik został przetransportowany do szpitala z uszkodzeniami ciała.

Policja nie przekazała, w jakim stanie jest kierowca ursusa. Pobrano od niego krew do badań, które mają wyjaśnić, czy w momencie kolizji nie był pod wpływem alkoholu. Na podstawie przeprowadzonego dochodzenia na miejscu wykluczono, by kierowca audi miał w organizmie alkohol.

Ze względu na znaczne uszkodzenia mechaniczne ursusa funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych obydwu maszyn biorących udział w kolizji.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Tagi: Ursus Traktor