Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Od niedzieli zmiana pogody. Nie każdy mieszkaniec kraju będzie gotowy
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 14.10.2023 11:13

Od niedzieli zmiana pogody. Nie każdy mieszkaniec kraju będzie gotowy

jesienne liście
Iberion.pl

Piątek i sobota obfitują w ciepłe dni, ale już od niedzieli przewiduje się znaczne ochłodzenie. Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazują na przemieszczanie się niżów z opadami deszczu i porywistym wiatrem. Warto być przygotowanym na nagłą zmianę warunków atmosferycznych.

Piątek i sobota: IMGW przewiduje deszcz w Polsce

Jak przekazuje IMGW, na początku weekendu po Polsce przemieszczać się będzie front ciepły, przynosząc słabe opady deszczu, głównie na północy kraju. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 14°C na północnym wschodzie do 22°C na południu. Porywisty wiatr może osiągnąć prędkość nawet do 70 km/h, zwłaszcza w zachodniej części Polski.

Z kolei sobota zapowiada się pochmurno i deszczowo z możliwymi słabymi burzami, zwłaszcza w północno-zachodniej części kraju. Temperatura maksymalna utrzyma się na poziomie od 16°C na północy do 25°C na południu. Wiatr będzie umiarkowany, a w Sudetach osiągnie prędkość do 110 km/h.

Koniec weekendu z jeszcze niższymi temperaturami

Ostatni dzień tygodnia po raz kolejny udowodni, że lato już na dobre odeszło z naszej szerokości geograficznej. Niedziela przyniesie duże zachmurzenie z licznymi przejaśnieniami, głównie na południowym zachodzie kraju. Miejscami, zwłaszcza nad morzem, możliwy będzie przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie od 8°C do 12°C, a wiatr, choć umiarkowany, nad morzem może być silniejszy, dochodzący do 80 km/h.

 

Przewidywania aury na kolejny tydzień. Coraz zimniej

Jak przekazuje IMGW, w poniedziałek możemy liczyć na umiarkowane zachmurzenie, okresami duże z możliwością słabych opadów deszczu. Nadal będzie chłodno, bo około 10°C w całym kraju. Wiatr będzie za słaby i umiarkowany, chwilami porywisty.

Wtorek zapowiada się pogodny, za wyjątkiem Pomorza, gdzie możliwy jest przelotny deszcz w ciągu dnia. Warto podkreślić, że w nocy na południu i na wschodzie Polski możliwe są przygruntowe przymrozki. W dzień ma być znowu chłodno: od 8°C do 12°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty.

W środę znowu pochmurno, a z północy na południe Polski przemieszczać się będzie strefa przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie najprawdopodobniej od 7°C do 12°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni.

W czwartek więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Gdzieniegdzie w Polsce wystąpi słaby deszcz. Z kolei w górach i na Suwalszczyźnie możliwe będą opady śniegu. W nocy około 0°C, jedynie nad morzem około 4°C. W dzień od 3°C na północnym wschodzie, około 7°C w centrum, do 10°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, północny.


źródło: IMGW

Tagi: IMGW